23. 2. 2019

Povodí Labe a MZE představilo třetí etapu protipovodňových opatření

Státní podnik Povodí Labe a Ministerstvo zemědělství ČR na setkání se starosty obcí a měst v dílčím povodí Horního a středního Labe představily plánovaná protipovodňová opatření. Informoval o tom server parlamentní listy.

Základním tématem společného setkání bylo představení činnosti státního podniku Povodí Labe, již realizovaných, aktuálně rozpracovaných a připravovaných akcí. Převážná část setkání byla věnována programu třetí etapy Programu prevence před povodněmi Ministerstva zemědělství ČR a akcím připravovaným státním podnikem Povodí Labe v rámci této etapy. Na setkání přijal pozvání zástupce Ministerstva zemědělství ČR vrchní ředitel sekce vodního hospodářství Pavel Punčochář, setkání inicioval generální ředitel státního podniku Povodí Labe Marián Šebesta a pozváno bylo 22 starostů a primátorů z dílčího povodí Horního a středního Labe a radní Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Akce připravované k realizaci v rámci této etapy programu v dílčím povodí Horního a středního Labe prezentoval následně investiční ředitel Petr Martínek. Slova se poté ujali také starostové a primátoři, kteří vzájemné setkání s povděkem přivítali a rozvinuli diskuzi k tématu. “Pevně věřím, že naše snaha o otevřenost a vzájemnou spolupráci povede k nalezení smysluplných řešení,“ řekl na závěr v sídle státního podniku v Hradci Králové generální ředitel Šebesta, který tím zakončil první společné setkání Povodí Labe a Ministerstva zemědělství se starosty obcí a měst. V setkání se zástupci obcí a měst dalších dílčích povodí v působnosti státního podniku bude Povodí Labe a Ministerstvo zemědělství pokračovat v příštím roce.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

15.12.2014 8.41, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Vodlesa

Kalendář Akcí

<< Únor 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Fotoblog

více >

RYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORARYBNÍKY V OBOŘE SLAVICE - CHKO ŽELEZNÁ HORA
Foto: Nina Havlová

Video dne

více >