6. 7. 2020

Podpořte nákupem originálních karaf projekt Voda pro Afriku

Od 11. listopadu si mohou zájemci opět zakoupit originální křišťálové karafy na vodu z limitované edice projektu Voda pro Afriku. Informovala o tom výkonná ředitelka komunikace Veolia Česká republika pro Čechy Marcela Dvořáková.

Právě společnost Veolia spolu s Nadačním fondem Veolia organizují projekt letos již šestým rokem. „Věříme, že má smysl pomáhat lidem v nouzi zejména v místě, kde žijí. Voda je základem života, ale bohužel i příčinou řady nepokojů a válek. Společně můžeme pomoci tento problém řešit na chudém etiopském venkově, kam výtěžek směřuje“, připomíná Dvořáková. Celý výtěžek z prodeje karaf šesté edice bude použit na zásobování pitnou vodou jihoetiopské obce Teso a pomůže jejím 4 200 obyvatelům.

Veškeré finanční prostředky získané z prodeje karaf věnuje Nadační fond Veolia na sbírku Skutečná pomoc neziskové organizace Člověk v tísni, o.p.s., která za tyto prostředky realizuje opravy vodních vrtů v africké Etiopii, kde až 74 % venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Za zdrojem vody putují mnozí místní obyvatelé denně i několik kilometrů.

„Za uplynulých pět let poskytla Veolia a Nadační fond Veolia na obnovu a výstavbu vodních zdrojů v Etiopii již více než 2,5 milionu korun. Výtěžek z 5. ročníku projektu ve výši 760 tisíc korun byl využit na vybudování zdrojů vody pro vesnice Mito Dubela a Buko Timbane v okrese Alaba na jihu Etiopie. Humanitární organizace Člověk v tísni, která v Etiopii dlouhodobě poskytuje rozvojovou pomoc, je pro nás garantem profesionality při poskytování konkrétní pomoci i hospodárného využití finančních prostředků,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Výtěžek z prodeje karaf přispívá od roku 2010 každoročně k dostupnosti čisté nezávadné vody pro Etiopany na jihu země. „Projektem Voda pro Afriku se snažíme pomoci lidem, kteří zatím pro vodu musí putovat pěšky i několik kilometrů. Díky těmto penězům budujeme zdroje pitné vody v etiopských vesnicích, kde je pitná voda vzácností,“ potvrzuje i ředitel o.p.s. Člověk v tísni Šimon Pánek.

Křišťálové karafy pro nás vyrábějí v tradičním sklářském regionu v Novém Boru. Celý proces výroby je čistě ruční záležitost. Každá karafa je unikát. Stojí za ní velký kus lidské práce a energie.

Karafy můžete zakoupit od 11. 11. v Praze v Café by Veolia, Centru Člověk v tísni v galerii Langhans a sídle společnosti Veolia Energie v Ostravě nebo objednat v nadačním e-shopu. Zásilky expeduje společnost Denní stacionář POHODA, o.p.s. poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Cena karaf: karafa s víčkem – od Daniela Piršče – 550 Kč včetně DPH, karafa od Jiřího Pelcla stojí 450 Kč včetně DPH.

Více informací na www.vodaproafriku.cz

Naše voda, foto karafy: Veolia

11.11.2015 8.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2