18. 8. 2019

Pálavské vinobraní oslaví letos 70. let své existence

Již za necelých 10 dní začne jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. Informovala o tom dnes manažerka akce Lenka Křivánková.

V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra, víno ve všech svých podobách i město samotné. Kouzlo Pálavského vinobraní spočívá v tom, že nabízí zážitky skutečně širokému spektru lidí různých zájmů a generací. Ti si tak na různých místech najdou to své – mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou, cimbálovkou nebo jazzem, nebo s dětmi na šermíře a pohádky.

Jednoznačnou jedničkou akce je samozřejmě víno, které poteče proudem doslova v každém zákoutí Mikulova. Degustovat nejlepší vína v rámci prestižní Národní soutěže vín Mikulovské vinařské podoblasti mohou návštěvníci od pátku až do neděle v hlavním sále zámku.  K veřejné ochutnávce bude k dispozici více jak 500 vzorků. Prostory zámku, jeho sklepení a zahrady nabízí i ochutnávky dalších vinařství jako jsou Víno Marcinčák, Vinařství Vinofol a Víno Mikulov. Přímo do firemních prostor na ulici Bezručova pak zve Vinařství Volařík.  Tradičním místem plným stánků s vínem, burčákem i dalšími dobrotami je Vinařské městečko v Kapucínské ulici. Zde k dobré úrodě požehná všem vinařům také král Václav IV. se svým věrným bohem vína Bakchem. „Víno a burčák budou nabízet i stánky na Náměstí. Celkově se na této velkolepé oslavě vína představí více než šedesát vinařství a vinařů,“ doplnil David Gerneš, ředitel společnosti Mikulovská rozvojová.

Historii vinobraní opět přiblíží nejen živé obrazy z minulosti, jenž budou putovat Mikulovem, ale také nedělní výstup na Svatý kopeček. Ten bude letos bohatší o umělecký a současně spirituální zážitek v podobě oživlé křížové cesty. Dalšími novinkami je pak nový vzdělávací program Po stopách vinaře. Je pojatý jako soutěž složená z interaktivních her, v nichž se dozví mnohé o práci ve vinohradu, výrobě vína i místním folklóru. Všechny malé a velké umělce pak jistě zláká artová stěna na mikulovském zámku. Tento prostor ke kreativní tvorbě všech návštěvníkům k dispozici v sobotu 9. září od 10 do 18 hodin na východní terase.

Jubilejní ročník nabízí také speciální vydání novin, které představí historii vinobraní. Tu mapuje i nově připravovaná výstava Regionálního muzea v Mikulově pod názvem 70. Pálavské vinobraní 1947 – 2017. Výstava je na zámku otevřena pro návštěvníky po celé tři dny vinobraní vždy od 9 do 17 hodin. „K oslavě samozřejmě patří dárky. My ale netradičně obdarujeme ne jubilanta, ale naše hosty. Letošní vstupenka slouží zároveň jako poukaz 1+1 do akvaparku Aqualand Moravia s platností od 8. 9. do 15. 11. 2017. To už je opravdu velká nadílka zážitků,“ uvedl Gerneš.

Kompletní program i všechny užitečné informace o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku
i Instagramu.

Permanentka na kompletní program celého vinobraní stojí až do konce srpna 550 Kč a na místě 600 Kč. Děti do 12 let a ZTP-P vstupné neplatí.

Naše voda, foto: Pálavské vinobraní 2016

29.8.2017 15.53, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1