20. 7. 2019

Pálavské vinobraní 2016 bude opět oslavou vína

Ještě do konce srpna si mohou zájemci zakoupit zvýhodněné vstupenky na třídenní program letošního festivalu „Pálavského vinobraní“ za 490 korun. Připomíná to manažerka festivalu Lenka Křivánková.

Program Pálavského vinobraní nabídne množství zážitků všem účastníkům bez ohledu na zájmy či věkové zařazení. V různých zákoutích Mikulova se můžete vydat za vínem či burčákem, dobrým jídlem, historií, folklórem, populární hudbou i jazzem nebo vzít děti na pohádky. Letošními novinkami jsou pak živé obrazy s výjevy historie města a kostýmované skupinky, procházející městem. Hosté se mohou těšit i na soutěž O nejlepší burčák a král letos dorazí se svou družinou na Náměstí již v pátek.

„Tradičně velký počet návštěvníků očekáváme i v mikulovském amfiteátru, který byl loni zrekonstruován,“ poznamenala Irma Konešová, ředitelka akce. „Hlavní scéna amfiteátru letos přivítá takové hvězdy, jakými jsou David Koller, Chinaski, Tata Bojs, Slza, Blue Effect, Kristína, The Tap Tap nebo houslista Pavel Šporcl,“ doplnila Konešová. Jako každý rok pak historickou atmosféru navodí družina krále Václav IV. s královnou Chantal Poullain. Královskou družinu mohou návštěvníci postupně potkat na různých místech vinobraní, jako je Kozí hrádek, Vinařské městečko, terasa zámku i na hlavním podiu mikulovského amfiteátru.  Pod patronací Chantal Poullain bude tradiční nedělní výstup křížovou cestou až na vrchol Svatého kopečku.

„Víno v hlavní roli“ je již tradičním mottem Pálavského vinobraní. Na hosty čeká ve všech svých podobách, od moštu přes burčák až po finální produkt víno. Ukázky klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu opět představí Sedlecká vína u Udírenské věze zámku. Čerstvý hroznový mošt je zde možné ochutnat i zakoupit pro domácí výrobu burčáku. Prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín mikulovské podoblasti bude připravena v hlavním sále mikulovského zámku a odborníci i laikové bude moct ochutnat rekordních více než 600 vzorků bílých, růžových i červených vín. Gajdošův sál mikulovské zámku opět zve na Mikulovský nos a Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. Nejen další prostory zámku pak nabídnou po celé tři dny degustace takových vinařství jako Víno Marcinčák, vinařství Vinofol nebo Vína Mikulov.

Kdo si nestihne zakoupit vstupenky do konce srpna, může tak učinit i později – od 1.září už ale zaplatí 590 korun. Kompletní program, aktuality i veškeré informace nejen o předprodeji a prodeji vstupenek lze najít na webových stránkách Pálavského vinobraní 2016 – www.palavske-vinobrani.cz.

Naše voda, foto: organizátoři Pálavského vinobraní

29.8.2016 16.39, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4