15. 7. 2020

31.5.2019 15.00, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

OVAK podporuje osvětu mládeže, také akcí „Hledej pramen vody“

I když je v současnosti často slyšet o nedostatku vody v České republice, Ostraváci mohou zůstat v klidu. Nejen, že v Ostravě máme dostatek kvalitní vody díky ošetřovaným lokálním podzemním zdrojům a plným vodním nádržím v kraji, ale výše investic do infrastruktury a aplikace moderních vodárenských technologií jsou na vysoké úrovni.

Konstatovala to dnes vedoucí oddělení vztahů s veřejností společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) Radka Vanková a zdůraznila, že tím nejdůležitějším faktem je to, že roste mladá generace, kterou problematika dostatku vody a její kvality zajímá. Na Slezkoostravském hradě dnes proběhlo finále 18. ročníku soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Zvítězil tým Koumáci ze ZŠ Vratimov.

Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou a vytvoření adekvátního vztahu, který si životadárná tekutina zasluhuje. Celkově se soutěže zúčastnila přibližně tisícovka dětí, finále pak 26 nejlepších týmů ze 42. Celkové pořadí v soutěži určil součet bodů za teoretické znalosti a praktické soutěže.

„Těší mne, že počet žáků se v naší soutěží v posledních letech zásadně zvyšuje. Je to signál, že se mladá generace začíná čím dále tím více zajímat o problematiku vody i přírody a budoucnost jim není lhostejná. To potvrzují i celosvětové aktivity a výzvy mládeže v oblasti životního prostředí,“ sdělil generální ředitel OVAK, a.s. Vojtěch Janoušek, který spolu s náměstkyní primátora Ostravy, Mgr. Kateřinou Šebestovou, předal výhercům ceny.

„Město Ostrava má k ekologii i přírodě vůbec velmi pozitivní postoj a osvětu u dětí považujeme za velmi důležitou. Nejen, že se tím formuje jejich postoj k problematice, ale mohou tím pozitivně ovlivnit i své rodiče. I to je jeden z důvodů, proč jsme soutěž Hledej pramen vody finančně podpořili,“ řekla Mgr. Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy.

Nejúspěšnější tým celé soutěže HLEDEJ PRAMEN VODY 2018:

Koumáci, třída V. B, ZŠ Datyňská ulice, Vratimov, dárkový poukaz v hodnotě 15.000 Kč

„Máme z toho úžasný pocit. Byl to čtvrtrok perný nejen pro děti, ale i pro mne, skutečně jsme tomu dali maximum a vyplatilo se to, navíc děti získaly mnoho užitečných znalostí pro život,“  sdělila paní učitelka z V. B,“ Mgr. Alena Kabátová.

Nejlepší tým soutěže za teoretickou část Hledej pramen vody VODOEinstein:

Tým: Koumáci, ZŠ Vratimov, 5. B

Cenu za „Nej aktivity na Facebooku“, pohár Chytré e-hlavičky, získala ZŠ:

Tým: Rybičky, ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická, 5. C

Finále soutěže „Hledej pramen vody“ je koncipováno jako dětský den a na děti čekaly různé interaktivní vstupy a soutěže na téma „Pokusy a hrátky s vodou:“ hrajeme si s vodou – profesor Einstein, kabaretní představení a soutěže, nafukovací lezecká škola, muzeum dopravy, meandry řek, ukázky jednotek IZS, virtuální stánek Policie a.j.

Organizátorem soutěže je společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), partnerem projektu je statutární město Ostrava.

Zdroj a dokumentární foto: OVAK

31.5.2019 15.00, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace, Statistiky a kauzy, Hlavní zprávy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2