15. 11. 2019

Odběratelé oceňují kvalitu pitné vody dodávané společností SmVaK Ostrava

Více než 95 procent domácností, jimž dodává pitnou vodu společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), hodnotí pozitivně její kvalitu. Poukázal na to dnes mluvčí SmVaK Marek Síbrt s tím, že 61 procent lidí ji dokonce považuje za velice kvalitní.

Vyplývá to z průzkumu zákaznické spokojenosti, který na konci roku 2015 realizovala společnost Respond & Co. v lokalitách Moravskoslezského kraje, kam SmVaK dodává pitnou vodu a odvádí vodu odpadní. „Příznivého hodnocení našimi zákazníky si velice vážíme, protože jejich spokojenost je klíčovým parametrem úspěšnosti fungování naší společnosti. Kvalita vody v našem regionu je dlouhodobě jednou z nejlepších v České republice, což je dáno jednak kvalitou surové vody v centrálních zdrojích v Beskydech a Jeseníkách, tedy údolních nádrží Šance, Morávka a Kružberk, technologicky vyspělým procesem úpravy surové vody na vodu pitnou v našich úpravnách a také systémem distribuce vody prostřednictvím páteřního systému Ostravského oblastního vodovodu,“ říká generální ředitel SmVaK Anatol Pšenička.

V porovnání s obdobným dva roky starým průzkumem o 26 procent (na 61 procent) stoupl počet dotazovaných, kteří hodnotí kvalitu pitné vody jako velice vysokou. Pouze čtyři procenta domácností se vyjádřila ke kvalitě vody negativně. „Některé parametry, kvůli nimž lidé hodnotí vodu jako nekvalitní, například výskyt rzi, ale souvisí spíše s vnitřními rozvody v domech, tedy stavem infrastruktury za vodoměrem, než s kvalitou dodávané vody. Pravidelně provádíme rozbory surové vody před úpravou, v průběhu úpravárenského procesu i vody upravené. Probíhají také analýzy pitné vody u zákazníka (odběry z kohoutku). Výsledky rozborů kvality jsou každý týden zveřejňovány na stránkách www.smvak.cz dle sledovaných parametrů, jednotlivých úpraven vody, nejvýznamnějších vodojemů i oblastí, které jsou vodou zásobovány,“ říká ředitel vodovodů SmVaK Milan Koníř. Jako vysoce kvalitní nebo kvalitní hodnotí dodávanou pitnou vodu také 96 procent představitelů města a obcí a 97 procent% zástupců podnikatelského sektoru.

Průzkum mezi 900 domácnostmi, kam dodává společnost SmVaK pitnou vodu a odvádí vodu odpadní, proběhl v listopadu loňského roku. Ve stejném období proběhlo také dotazování zástupců 100 měst a obcí v regionu a 100 představitelů podnikatelských subjektů.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

25.1.2016 15.10, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ETIOPIE - VODA PRO AFRIKUETIOPIE - VODA PRO AFRIKU
NADAČNÍ FOND VEOLIA

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Listopad 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1