6. 4. 2020

2.4.2019 3.13, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Novým ředitelem Správy jeskyní ČR se stal Lubomír Přibyl

Ministr Richard Brabec uvedl do funkce nového ředitele Správy jeskyní ČR. Informovala o tom mluvčí Ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková s tím, že se jím stal od 1. dubna 2019 dosavadní ekonomický náměstek této organizace Lubomír Přibyl.

Ve funkci tak nahradí Jaroslava Hromase, který po úctyhodných 13 letech v čele Správy požádal k letošnímu 31. březnu o uvolnění z funkce. „Předpokládám, že s nově jmenovaným ředitelem zůstane zachována kontinuita aktivit Správy jeskyní ČR a nadále bude stavět na úspěšném působení svého předchůdce. Dosavadnímu řediteli Hromasovi, mezinárodně respektovanému odborníkovi a dnes již speleologické legendě, patří můj velký dík i obdiv za dlouholetou práci. U nově  jmenovaného Lubomíra Přibyla spoléhám na jeho léty v oboru nasbírané odborné znalosti a manažerské zkušenosti,” uvedl na adresu nového ředitele Správy jeskyní ČR ministr životního prostředí Richard Brabec.

Lubomír Přibyl, rodák z jihomoravského Blanska, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1992 nastoupil do tehdejšího Českého ústavu ochrany přírody (předchůdce AOPK ČR) jako vedoucí ekonomického oddělení na Správě jeskyní Moravského krasu. O tři roky později se stal vedoucím Úseku ochrany a provozu jeskyní. V roce 1999 jej ředitel AOPK ČR jmenoval ekonomickým náměstkem a v této funkci přešel k 1. 4. 2006 do nově vznikající rezortní organizace MŽP – Správy jeskyní České republiky.

„ Rád bych poděkoval panu ministrovi za projevenou důvěru. Pracoval jsem třináct let ve Správě jeskyní ČR jako ekonomicko-provozní náměstek a statutární zástupce ředitele. Sice dobře vím, co nová funkce obnáší, ale jako novopečený ředitel SJ ČR cítím daleko větší zodpovědnost, nejen za ekonomické aspekty, ale i především za ochranu jeskyní, dokumentaci, výzkum a obecnou péči o ně. Rozhodně budu dále pokračovat v trendu nastaveném mým předchůdcem RNDr. Jaroslavem Hromasem. Před naší rezortní organizací teď stojí několik významných cílů, které bych rád dovedl do zdárného konce. Je to především výstavba Domu přírody Českého krasu u Koněpruských jeskyní, kterým se završí proces úprav turistické infrastruktury ve všech 14 veřejnosti zpřístupněných jeskyních České republiky. Neméně významnou výzvou je i vybudování Návštěvnického střediska Chýnovské jeskyně – naší nejstarší zpřístupněné jeskyně,“ říká čerstvě jmenovaný ředitel Přibyl, a dodává: “Nezanedbatelnou částí mé činnosti je pochopitelně i bezchybná prezentace jeskyní veřejnosti – vždyť tuto „výkladní skříň“ naší péče o přírodu navštíví ročně přibližně 750 000 návštěvníků.”

MŽP, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

2.4.2019 3.13, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOVVODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3