7.12.2022 14.04, Rubrika: Lodní doprava
Nekula: Ministerstvo podporuje výstavbu plavebního stupně Děčín
Ministerstvo zemědělství podporuje odstranění překážek, které brání zahájení výstavby plavebního stupně Děčín. V rozhovoru pro portál Naše voda to při zahájení vernisáže výstavy „Historie vorařství a šífařství ve fotografii“ v sídle státního podniku Povodí Vltavy uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.
„Náš postoj na ministerstvu zemědělství je jasný – pojďme překonat i tuto poslední překážku tak, aby bylo možné splavnění Labe nejen v některých částech roku,“ konstatoval Nekula. Připomněl také, že i současná situace kolem Ukrajiny ukazuje, jak jsou důležité vodní cesty a jaké mají praktické výhody oproti železniční i kamionové dopravě.
Stručné vyjádření ministra Nekuly si můžete poslechnout v rubrice „videoreportáž“ na homepage portálu Naše voda nebo na youtube účtu tohoto portálu:
https://www.youtube.com/watch?v=MWju1die01o
Naše voda, ilustrační foto a video Naše voda – Nina Havlová
7.12.2022 14.04, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy, Lodní doprava, Vodní dopravaAktuality

Pozor: Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží není bezpečný
Akt. 6.2.2023 11.34Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Mokřady na hřebenech Krkonoš jsou klíčové pro arkto-alpínskou tundru
Akt. 4.2.2023 15.13Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě