21. 9. 2020

31.8.2019 10.44, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Návštěvnost koupališť v Ústeckém kraji byla obdobná jako loni

Návštěvnost koupališť v Ústeckém kraji byla podle předběžných odhadů srovnatelná s loňskem. Propadu zabránily tropické červnové dny. Kempy byly plné hlavně zpočátku léta, poslední hosty přijmou většinou na konci září, zjistila ČTK.

Spokojeni jsou s návštěvností na koupališti v Litoměřicích. “Vypadá to na lehký nadprůměr,” řekl ČTK za provozovatele Ladislav Beneš. Areál na Písečném ostrově navštívilo v červnu 21.000 lidí, v červenci 13.000 a v srpnu 5000. Naposledy rekreanti mohou využít všechny atrakce o tomto víkendu. Ttřicetimetrový bazén a brouzdaliště s přihřívanou vodou mohou využívat až do 15. září. Ohřát vodu v brouzdališti a jednom bazénu pomáhají solární panely.

Koupaliště v Žatci bylo v obležení také hlavně v červnu. “Celkově to zatím vypadá na propad oproti loňsku o 30 procent,” řekl ČTK jednatel Technické správy města Žatec Andrej Grežo. “V červenci jsme měli 13 dní úplně zavřeno kvůli špatnému počasí,” uvedl. Podle něj letos nechodil stabilní počet lidí, ale byly to spíš výkyvy. “Teď ke konci léta je to už hodně málo osob, přestože ještě počasí na koupání je,” uvedl.

Horší návštěvnost než loni měli i na koupališti v Oseku na Teplicku, kde je zároveň kemp. “Hodně jsme do koupaliště investovali, takže nyní musíme splácet. Počasí bohužel vodním radovánkám úplně nepřálo,” řekla ČTK za provozovatele Denisa Vlčková. Přilehlý kemp byl podle ní obsazen zhruba z 80 procent. I letos přijelo do Oseku, kde je klášter, zřícenina hradu či 3D bludiště hodně cizinců, a to zejména z Německa a Nizozemska.

Novinkou v kempu je celoroční provoz. “Máme 60 míst v zateplených bungalovech, tak chceme zkusit, zda bude o ně zájem i mimo hlavní sezonu,” uvedla Vlčková.

Spokojeni jsou se sezonu na Kamencovém jezeře v Chomutově. “Červen a červenec byl ve srovnání s loňskem nadprůměrný. Dvakrát jsme měli stop stav, slabší je srpen,” řekl ČTK vedoucí areálu Karel Ton. Otevřen bude areál do konce září.

Dobrou sezonu mají za sebou na Nechranické přehradě na Chomutovsku, kde je voda ke koupání stále vhodná. V minulých letech přitom pravidelně zhruba v půlce léta hygienici rekreaci na přehradě kvůli sinicím nedoporučovali. “Jsme hodně spokojeni. Je to mimořádné, že voda je pořád pěkná, ocenili to i návštěvníci,” řekl ČTK provozovatel autokempu Vikletice Ivan Bárta. Otevřen bude kemp až do konce září. V té době vystřídají rodiny s dětmi v kempu hlavně rybáři.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

31.8.2019 10.44, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4