6. 6. 2020

6.9.2019 0.20, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Na Pahrbku u Napajedel přetrvává zhoršená kvalita vody

Na Pahrbku, slepém rameni řeky Moravy u Napajedel na Zlínsku, přetrvává zhoršená kvalita vody. Důvodem je výskyt sinic, který však není tak masivní jako loni. Hygienici proto nemuseli na Pahrbku vydávat zákaz koupání, jak to bývalo obvyklé v předchozích letech. ČTK to řekla Eva Javoříková z krajské hygienické stanice.

“Po koupání na Pahrbku doporučujeme lidem se osprchovat pitnou vodou,” uvedla Javoříková. U citlivých lidí, například alergiků, těhotných žen nebo dětí, upozorňují hygienici na mírně zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů po vodní rekreaci.

Mírně zhoršená kvalita vody je ve Zlínském kraji kvůli jejímu zakalení nebo zvýšené přítomnosti chlorofylu v nádržích v Luhačovicích na Zlínsku a Bystřičce a Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Je však vhodná ke koupání. “Snížená průhlednost vody může být důsledkem nedávné kombinace horkých dní a přívalových dešťů,” řekla Javoříková.

Další koupací místa v regionu, která hygienici sledují, mají vodu naprosto v pořádku. Platí to pro Štěrkáč v Otrokovicích a nádrž v Horní Bečvě na Vsetínsku.

Při poslední kontrole v druhé polovině srpna mělo vodu zcela bez závad také přírodní koupaliště Albatros v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku, v tomto týdnu tam však hygienici vzorky neodebírali. Nevydali se ani k přehradě Všemina na Zlínsku, kde měla voda v srpnu mírně zhoršenou jakost.

Ze srpna jsou také poslední zveřejněné výsledky kontrol vody ve třech přírodních koupacích biotopech v regionu. Nacházejí se v Honěticích na Kroměřížsku, Prostřední Bečvě na Vsetínsku a Modré na Uherskohradišťsku. U všech prokázaly poslední vzorky nezávadnost vody.

Kvalitu vody v přírodních koupalištích v regionu kontrolovali hygienici v letošní rekreační sezoně naposledy. Informace o jakosti vody jsou k dispozici na webu krajské hygienické stanice.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

6.9.2019 0.20, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5