20. 5. 2019

Na ČZU začal filmový festival LSFF 2017

Dnes dopoledne začal na České zemědělské univerzitě v Praze (CŽU) již 7.ročník unikátního filmového festivalu Life Sciences Film Festival (LSFF). Slavnostní zahájení v aule ČZU, jak připomíná mluvčí ČZU, proběhne dnes v 15.30 hodin.

Následovat bude přednáška Tomáše Sedláčka, jež se v průběhu času promění v panelovou diskusi, ve které zasednou další skvělí panelisté – lékař Radkin Honzák a neméně výrazný odborník na regionální rozvoj a teolog, Tomáš Tožička.

Life Sciences Film Festival (LSFF) vznikl v roce 2010 z iniciativy tehdejších studentů, vedení České zemědělské univerzity a společnosti Harvest Films jako prostor pro vzdělávání studentů i veřejnosti prostřednictvím dokumentárních filmů z celého světa. Za sedm let festivalová dramaturgie uvedla zhruba tisícovku filmů, jejichž témata se týkají produkce, energetiky, udržitelného rozvoje, přírodních druhů či technologií. V České republice festival často premiérově uvádí dokumentární filmy, jejichž kvalitu později oceňují prestižní festivaly nebo vyhlašovatelé cen; např. film Polyfaces, jehož světová premiéra proběhla na LSFF 2015, získal užší nominaci na Ceny akademie (Oscar), film Na obranu jídla, který v témže roce LSFF uvedl v evropské premiéře, získal dvě nominace na cenu Emmy. Do České republiky se díky LSFF dostávají filmy uváděné na prestižních festivalech, jako Berlinale (Touha po mase), IDFA Amsterdam (Zpeněžit přírodu) PariScience (Superhouby: Pomohou zachránit svět?) a mnohé další. Festival také často uvádí filmy poukazující na problematickou praxi při využívání přírodních zdrojů: tvůrci filmu Voda vydělává: Jak korporace bohatnou na vodě z programu LSFF 2013 si za investigativní vhled do praktik vodárenských firem vysloužili několik žalob, ale i Kant World Citizen Prize 2014.  Projekce filmů doplňují diskuse, přednášky a semináře s tvůrci i s různými osobnostmi české vědy či společnosti. Mezi hosty LSFF jsme tak přivítali např. Václava Bělohradského, Danu Drábovou, Tomáše Sedláčka, Romana Vaňka, Martina Rajniše či Radkina Honzáka.

Pro návštěvníky LSSF 2017 je připraveno 36 dokumentárních filmů, včetně diskusí a prezentací, které se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami vlivu člověka na přírodu, produkcí potravin či udržitelného rozvoje. Filmy budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult, cenu ministra zemědělství, cenu za nejlepší Food Film a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 3 000 Eur.

Life Sciences Film Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství ing. Mariana Jurečky, starosty MČ Praha 6 Mgr. Ondřeje Koláře radní hl. m. Prahy RNDr. Jany Plamínkové. Projekt je realizován s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Vstup na všechny akce během celého týdne je pro veřejnost zdarma.

ČZU, logo LSFF

16.10.2017 13.43, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2