16. 6. 2019

V Modřanech by mohlo vzniknout přírodní koupaliště

V Modřanech by mohlo vzniknout přírodní koupaliště. ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová s tím, že radnice už začala vykupovat pozemky a nechá vypracovat průzkum vydatnosti spodní vody.

V hlavním městě je nyní sedm přírodních koupališť a devět venkovních plaveckých bazénů, další možnosti koupání jsou v krytých bazénech a akvaparcích. „Jako nejlepší místo pro výstavbu přírodního koupaliště jsme vytipovali pozemky v okolí ulic Československého exilu a Povodňová, při autobusové zastávce Tylova čtvrť v Modřanech,” uvedl místostarosta Michal Pinc.

Už na posledním jednání zastupitelé schválili nákup pozemků v této oblasti za 1,8 milionu korun od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. O získání dalších pozemků jedná městská část s dopravním podnikem, státem i hlavním městem. Chce je koupit nebo vyměnit za jiné v majetku Prahy 12. „Nyní necháme vypracovat hydrogeologický průzkum, který nám ukáže vydatnost spodní vody potřebné k zásobování koupaliště,” uvedl radní Milan Maruštík. Následovat má podle něj studie koupaliště a jeho odhlučnění, aby provoz nerušil obyvatele okolních rodinných domků. Mimo sezónu by pak koupaliště mělo fungovat jako park.

Koupaliště se snaží pro své obyvatele získávat také další pražské čtvrti. Před dvěma lety koupila Praha 4 za 50 milionů korun areál koupaliště na Lhotce, koupaliště na Stírce chce od státu získat Praha 8. Městská část před dvěma lety otevřela zrekonstruované koupaliště Ládví, opravy stály asi 40 milionů korun. Získat ho od státu trvalo šest let.

Druhou sezónu bude letos v Radotíně otevřený koupací biotop, v němž se o čistotu vody nestará chlor ani jiné chemikálie, ale vodní rostliny a přírodní ekosystémy ve filtračních lagunách. Jeho vybudování vyšlo na 64 milionů korun. Další přírodní koupaliště jsou také na Džbánu, v Hostivaři, Motole či Kolovratech. Lidé se čím dál častěji koupají také ve Vltavě.

Zdroj: ČTK, foto Naše voda – Nina Havlová (koupaliště Hostivař)

 

5.4.2016 14.50, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

RYBÁŘSKÉ SLAVNOSTI V BLATNÉRYBÁŘSKÉ SLAVNOSTI V BLATNÉ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červen 2019 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30