18. 9. 2020

MMR nabízí dotace na výměnu domovních olověných rozvodů

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nabízí majitelům domů, bytů, ale i družstvům a společenstvím vlastníků dotace na výměnu starých olověných rozvodů za nové, zdravotně nezávadné. Informuje o tom server tretiruka.cz.

Dotace se poskytuje na výměnu všech olověných rozvodů vody v celém domě, a to nejvýše částkou 20 tisíc korun na jeden byt. Pokud jde o bytové domy, platí, že na výměně potrubí by se měly domluvit všechny „partaje”. Poskytnout dotaci jen na část bytů totiž nelze. „Výzva bude otevřená až do 16. února, žadatelé by však neměli podcenit čas určený na přípravu projektu,” zdůraznila Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.

Podprogram Podpora oprav domovních olověných rozvodů stanovuje podmínky pro poskytování státních dotací na snížení obsahu olova v pitné vodě výměnou domovních olověných rozvodů vody za rozvody zdravotně nezávadné v trvale obydlených stavbách pro bydlení, tj. v bytových a rodinných domech, postavených na území České republiky. Dotace poskytnutá z tohoto podprogramu musí být vyčerpána v roce 2015.

Příjemcem dotace je vlastník nebo spoluvlastník domu s domovními olověnými rozvody vody, nebo společenství vlastníků jednotek nebo vlastník nebo spoluvlastník bytu v domě s domovními olověnými rozvody vody, ve kterém společenství vlastníků jednotek nevzniklo.

Podpora má charakter neinvestiční dotace poskytované žadatelům ze státního rozpočtu ČR. Dotace se poskytuje na výměnu všech olověných rozvodů vody v celém domě, a to nejvýše částkou 20 tis. Kč na jeden byt v domě. Dotace je poskytována v souladu s předpisem Evropských společenství1 podle pravidla „de minimis“.

Žádosti o dotaci včetně příloh musí být doručeny nejpozději do 16. 2. 2015. do podatelny Ministerstva pro místní rozvoj. Žádosti a stanovené doklady předkládá žadatel v nerozebíratelném provedení, přičemž všechny stránky budou vzestupně očíslovány a bude uveden celkový počet stran.

Další informace na:
http://www.tretiruka.cz/news/podpora-oprav-domovnich-olovenych-rozvodu-pro-rok-2015/

Zdroj: www.tretiruka.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

6.1.2015 10.15, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4