5. 7. 2020

Mistrovství světa juniorů v chytání kaprů vyhrála Itálie

Historicky první mistrovství světa juniorů v chytání kaprů (World Carp Classis Junior), které se konalo v ČR na rybníku Katlov v blízkosti obce Červené Janovice na Kuthohorsku, vyhrál tým Itálie. Na akci byla i redakce portálu Naše voda a připravila z ní pro vás fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Jednalo se přitom o vůbec první mistrovství světa tohoto typu, jehož duchovním otcem byl známý rybář a cestovatel Jakub Vágner. Do soutěže se přihlásilo celkem 14 týmů ze Slovenska, Anglie, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Německa, Itálie, Polska, Ukrajiny, USA, Maďarska a Rumunska. Velký úspěch zaznamenali i naši rybáři, tým FN Motol skončil na druhém místě, třetí místo pak obsadil tým WCC Family. Největší rybu o hmotnosti 17,8 kilogramů vylovili reprezentanti Anglie. Právě velikost ryb byla hlavním soutěžním parametrem – soutěžícím týmům se do celkového výsledku počítal součet hmotností tří největších ryb.

Mistrovství se mohli účastnit junioři ve věku od 14 do 18 let, samotné národní týmy pak byly tvořeny z kapitánů, rybářských hvězd jednotlivých zemí a dvou juniorů. Vítězové mají právo účasti na startovní listině World Carp Classic 2015, které se bude konat na francouzském jezeře Lac de Madine a mohou tak ve sportovním klání změřit své síly s dospělými rybáři.

Součástí mistrovství byl bohatý doprovodný program zaměřený zejména na děti a samozřejmě zájemce o rybaření. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout malou výstavu „Open air for fishing“, nejmladší adepti vyzkoušet rybářskou školičku nebo se zapojit do dění v indiánské vesnici.

Jediným problémem letošního mistrovství byl nedostatek vody – jak na místě portál Naše voda zdokumentoval, oproti normální výši vodní hladiny byla hladiny rybníku Katlov zhruba o 70 centimetrů níže. I díky tomu museli organizátoři řešit v průběhu závodů několik protestů, neboť jednotlivá stanoviště, které si účastníci mistrovství dopředu při zahájení soutěže vylosovali, neskýtala úplně stejné podmínky pro rybolov.

World Carp Classic Junior byl nicméně velmi záslužnou akcí, i proto, že výtěžek z něj poputuje na podporu dětské onkologie v nemocnici Motol. Na číslo bankovního účtu – 2200730656 / 2010 ale může přispět každý, komu není osud pacientů dětské onkologie v Motole lhostejný.

Naše voda – Petr Havel, ilustrační foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová.

31.5.2015 11.42, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2