26. 8. 2019

Lovosice se dočkají sanace bývalé olejny

Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec ve středu 1. června v 9.00 spolu se starostou města Lovosice Milanem Dianem slavnostně zahájí sanaci areálu bývalé olejny v Lovosicích, na kterou město získalo prostředky z dotačního programu MŽP.

Informovala o tom mluvčí MŽP Petra Roubíčková. Areál olejny leží v centru města a vzhledem k látkám, které se zde po bývalém provozu nacházejí, představuje stará olejna bezprostřední riziko pro zdraví občanů i životní prostředí. Město od MŽP z programu, který vyhlásil v loňském roce vůbec poprvé ministr životního prostředí Richard Brabec, získá na sanaci téměř 2 miliony korun.

Ministr při té příležitosti také vyhlásí nové pokračování programu, který je určený na sanace havarijních stavů objektů a skladů či „černých skládek“, v jejichž důsledku je bezprostředně ohroženo životní prostředí a zdraví obyvatel, oznámí finanční alokaci prostředků a novinky k získání dotace na sanace těchto rizikových stavů. Dotační prostředky z programu v loňském roce získal např. Pardubický kraj na sanaci skládky pneumatik v Boru u Skutče, dále na sanaci areálu Vitka v Brněnci ad. „V celé České republice se nachází desítky opuštěných průmyslových skladů, jejichž majitel či původce odpadu je buď neznámý, k areálu se nehlásí nebo se o majetku vede složitý, několik let trvající soudní spor. Na mnohých takových místech leží v bývalých továrních areálech různá množství nebezpečných odpadů, která ohrožují životní prostředí a lidské zdraví. To je pro mě absolutně nepřijatelné, proto jsem se rozhodl celou situaci řešit. Je povinností státu i samosprávy, abychom naše občany chránili před akutním nebezpečím, které tyto časované bomby představují pro jejich zdraví a životní prostředí,“ řekl v loňském roce ke spuštění nového programu ministr Brabec.
Slavnostního zahájení sanace ze zúčastní také zástupci společnosti, jež bude sanaci realizovat – společnost Purum s.r.o.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

31.5.2016 2.50, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1