12. 7. 2020

11.5.2020 7.59, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Lipno se začíná plnit sportovci i turisty

Hladina lipenského jezera se vrací k normálnímu životu a začíná se plnit loděmi, na kterých si užívají jak sportovci a to i ti profesionální, tak rekreanty. Informoval o tom dnes manažer pro komunikaci Turistického spolku Lipenska Pavel Pechoušek.

V hojně navštěvovaném kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví trénuje česká reprezentace v jachtingu a windsurfingu. Od víkendu zde také funguje unikátní dětský kroužek vodních sportů Junior Pro Team, ve kterém se učí děti od osmi do patnácti let. První turisty také o tomto víkendu převezl parník Adalbert Stifter.Do Černé se o víkendu nastěhovala česká mládežnická reprezentace, kterou nyní také vedou největší osobnosti našeho jachtingu a windsurfingu – Nikol Staňková, David Křížek nebo Karel Lavický, který se nominoval na olympiádu do Tokia. Za normálních okolností by byli v zahraničí, kde jsou lepší povětrnostní podmínky, kvůli koronoviru jsou v tuzemsku.

Obě tyto osobnosti českého sportu pomáhali také připravit tréninkový program pro děti, které jsou členy Jachetního klubu v Černé v Pošumaví (YK Jestřábí). Instruktory jsou také provozovatelé zdejšího kempu Adéla Černá a Petr Beneš. Cílem kroužku je zatraktivnit dětem jachting zařazením moderních a adrenalinových sportů jakými je například také kiteboarding a windsurfing. „Program se skládá ze tří hlavních jachetních disciplín a podpůrné mimosezónní náplně, zaměřené především na fyzickou zdatnost, schopnosti záchrany a sebezáchrany, otužování a plavání,“ uvádí Adéla Černá.

První desítky turistů převezl o tomto víkendu také Adalbert Stifter. Parník o víkendu jezdil na trase z Lipna nad Vltavou, přes Frymburk, do Dolní Vltavice. „Jednalo se o první jízdy. Turistů bylo zatím jen velice málo. Příští víkend budeme jezdit znovu,“ uvádí Karel Andrle. Na lodi ještě nebyl otevřený bar a kuchyně, který bude k dispozici od příštího týdne.

“Lipensko to je příroda, památky, cyklistika, turistické atrakce, aktivity vázané na stojaté i tekoucí vody, ale také vrcholový sport. Soustředění na Lipensku je pro mnoho sportovních disciplín přímo ideální, včetně možností trénovat v nadmořské výšce nad 1000 metrů. Lipno sice není Středozemní moře ani Lago di Garda, ale pořád je to naše jihočeské moře a přítomnost profesionálních jachtařů těší nejenom nás, ale i přihlížející diváky,“ uvedl Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj turistického ruchu na území od Stožce po Rožmberk.

Zdroj a foto: Turistický spolek Lipenska

11.5.2020 7.59, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2