20. 10. 2018

Kvalitu protipovodňové hráze v Zálezlicích ukáže geotechnický průzkum

Dohady kolem kvality materiálu, který byl před lety použitý na opravu protipovodňové hráze u kozárovické tůně, nekončí. Ke kauze se vrací Středočeský deník.

Zatímco starosta Zálezlic Jiří Čížek je přesvědčený, že k opravě použila firma Dalibora Řeháka obyčejnou stavební suť, hlavní investor hráze Povodí Vltavy vidí situaci naprosto odlišně. Uvedla to mluvčí společnosti Michaela Pohůnková. „Na konci července proběhl takzvaný kontrolní den. V jeho průběhu odebrali naši zaměstnanci vzorky z protržené hráze. Následným rozborem bylo zjištěno, že materiál použitý na stavbu hráze je zcela vyhovující,” uvedla mluvčí.

Zároveň však přiznala, že v těchto dnech probíhá geotechnický průzkum dalších částí hráze, výsledky by měly být známé zhruba v polovině srpna. „Na základě této analýzy se poté rozhodne o dalším postupu při opravách valu,” dodala Pohůnková.

Jiří Čížek je z celé situace rozčarovaný. Navíc nechápe, proč s nimi nikdo z Povodí Vltavy nejedná a o tom, co se na hrázi děje, ho neinformuje. „Všechno, co dosud víme, se dozvídáme z novin,” postěžoval si. „Opravdu nerozumím tomu, jak mohli dojít k závěru, že je ten materiál v pořádku. Copak to neviděli?” nechápal rozhodnutí Povodí Vltavy.

Sami Zálezličtí nyní čekají na vyjádření soudního znalce, kterého si k celé věci přizvali. Dřív než podniknou další kroky, chtějí znát oficiální stanovisko odborníka. To by mělo být k dispozici během týdne až dvou. „Na základě toho, co řekne znalec, se rozhodneme, co budeme dělat dál. Jsem ale přesvědčený, že ta hráz z kvalitního materiálu prostě opravená nebyla,” uzavřel Čížek.”

Zdroj: www.denik.cz

13.8.2013 10.23, Rubrika: Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

KŘEST KNÍŽKYKŘEST KNÍŽKY
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >