9. 4. 2020

19.1.2019 6.52, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Kraj seznámil starosty s novinkami v dotacích pro obce, i na vodu

Seminář „Dotační příležitosti pro Vaši obec“ se uskutečnil v pátek 18. ledna 2019 na brněnském výstavišti v pavilonu P. Jak přitom informoval Jiří Klement z tiskového oddělení Krajského úřadu Jihomoravského kraje (JMK), cílem bylo představit dotační programy pro rok 2019.

„Pro usnadnění orientace obcí v dotačních programech kraje a získání základních informací je na webových stránkách kraje k dispozici elektronická brožura Dotační programy Jihomoravského kraje v roce 2019. Poskytnuté informace mají zástupcům obcí pomoci získat celkový přehled, možnost orientovat se ve vyhlášených dotačních programech na národní a krajské úrovni a usnadnit tak získání potřebných prostředků z těchto programů pro vlastní rozvoj území a zlepšení života jeho obyvatel,“ sdělil Petr Hýbler, radní JMK pro oblast regionálního rozvoje, venkova a zemědělství.

Na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj (www.mmr.cz/cs/Narodni-dotace ) lze najít nejen veškeré informace o vyhlášených národních programech, ale také informace pro žadatele o tom, jak správně podat žádost o dotaci. Tematicky jsou programy zaměřené např. na podporu obnovy místních komunikací, sportovní infrastruktury, staveb a zařízení dopravní infrastruktury, drobných sakrálních staveb a hřbitovů nebo na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov. Nechybí ani programy na podporu budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku, dostupnosti služeb, venkovské pospolitosti a spolupráce na rozvoji obcí, cestovního ruchu, bydlení, regeneraci brownfields či program na podporu vítězů soutěže Vesnice roku.

Stejně tomu tak je na webových stránkách Jihomoravského kraje (www.kr-jihomoravsky.cz / Granty a dotace), kde je k dispozici přehled jednotlivých krajských dotačních programů pro rok 2019 včetně stručného návodu, jak o ně žádat. Elektronická brožura je na adrese: https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=39398&TypeID=12 .

Programy kraje jsou zaměřené například na podporu vodohospodářských staveb, cyklostezek a cykloturistiky, dobrovolných hasičů, rozvoje venkova, včelařství, vinařství, oblasti vzdělávání, sportu, zemědělství, cestovního ruchu, sociální a rodinné politiky, kultury a památkové péče, zdraví, územního plánování, boje proti suchu a zadržení vody v krajině atd.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

19.1.2019 6.52, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3