31. 5. 2020

Koryta řek a říček na Zlínsku vyčistí dobrovolníci

Státní podnik Povodí Moravy materiálně podpoří snahy ekologických organizací při čištění břehů potoků a řek. Aktivitu podniku, o které portál Naše voda již informoval, připomíná Zlínský deník.

„Státní podnik Povodí Moravy se rozhodl aktivněji přispět k čistému okolí potoků a řek. Zakládáme proto novou tradici pravidelného čištění břehů. Společně s ochránci přírody, školami nebo zástupci různých zájmových sdružení se chystají i samotní zaměstnanci Povodí Moravy vyčistit desítky kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině,“ popsala akci Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy. Akce začne ve čtvrtek 27. března a pokračovat bude v následujících dvou sobotních termínech.

„Péče o vodu a vodní toky sice patří k naší každodenní činnosti, nicméně stále hledáme další možnosti, jak ukázat, že starat se o přírodu má smysl,“ sdělil k této akci generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský. Povodí Moravy tuto akci podpoří také materiálně. Všem účastníkům rozdá pracovní pomůcky, tedy pytle na odpadky a rukavice, a dále se postará o odvoz sesbíraného odpadu. „Zajistíme občerstvení a školám můžeme jako poděkování nabídnout zdarma exkurzi na některém ze svých vodních děl,“ doplnila mluvčí podniku.

Na Zlínsku se bude čistit Fryštácký potok, a to od soutoku s Dřevnicí po most na Vršavě. Samotnou Dřevnici plánují dobrovolníci čistit od mostu u Čepkova až po jez ve Zlíně­Přílukách. Vyčištěné břehy má mít i Trnávka mezi Trnavou a Slušovicemi. V Napajedlích se zase budou čistit břehy slepých ramen Moravy.

Zdroj: Zlínský deník, ilustrační foto: Povodí Moravy

6.3.2014 9.28, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31