18. 9. 2020

Kladno zahájilo preventivní kontrolu vodovodní sítě

V úterý 26. 5. 2015 proběhla řádná valná hromada společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM), která rozhodla o změně v jejích statutárních orgánech. Primátor Statutárního města Kladna Milan Volf a jeho 1. náměstek Přemysl Mužík nahradili v představenstvu předchozí reprezentanty radnice Miroslava Bernáška a Radka Větrovce. Oznámila to mluvčí společnosti Lenka Kozlová.

Okamžitě po jmenování do funkce byl primátor Milan Volf konfrontován s mimořádnou situací, která se vyskytla v Praze 6 – Dejvicích, kde došlo ke kontaminaci pitné vody z neznámého zdroje. Havárií je postiženo na 31 000 domácností, z toho téměř 200 obyvatel má zdravotní problémy. Dle posledních informací došlo ke kontaminaci pitné vody poškozením kanalizace při výstavbě bytových domů a následně k vniku odpadní vody do slepého ramene vodovodu, které nebylo zakresleno v mapách.

„V 70. a 80. letech minulého století při stavbě nově vznikajících sídlišť nejen v Praze, ale i na Kladně se používala k rozvodům pitné vody potrubí vyrobená z nekvalitních materiálů, která dnes způsobují řadu problémů, jako jsou např. praskliny potrubí, netěsnosti hrdlových spojů,“ řekl Milan Volf, primátor Statutárního města Kladna a člen představenstva VKM. „Rovněž se na špatném stavu vodovodního potrubí podepsaly dříve známe akce Z, kdy se budovaly vodovodní sítě bez dodržování vhodných technologických postupů. S tím vším se musíme dnes potýkat,“ zmínil primátor Volf.

Taktéž primátor Milan Volf, ve spolupráci se společností Středočeské vodárny (SVAS), okamžitě podnikl kroky směřující k pomoci zasažené oblasti.  Provozovatel SVAS poskytl Městské části Praha 6 veškerou součinnost při odstraňování následku této situace a ve spolupráci s krizovým štábem
Prahy 6 pod koordinací Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), okamžitě dodal na určená místa desítku voznic zajišťující náhradní zásobování pitnou vodou oblast Dejvic.

„Zároveň s provozovatelem vodovodní sítě na Kladně jsem se dohodl na zvýšeném sledování kvality pitné vody v rizikových oblastech a preventivní kontrole obdobných možných zdrojů znečištění jako v Dejvicích,“ uvedl primátor Volf.

„Zahájili jsme kontrolu obdobných míst na síti v městě Kladně i v celém provozovaném regionu za využití podkladů z geografického informačního systému a nasazení nejmodernější techniky,“ upřesnil Jakub Hanzl, generální ředitel SVAS. „S městem Kladnem a VKM podnikneme všechny kroky ve snaze předejít situaci, kterou v těchto dnes zažívá Praha 6,“ řekl Hanzl.

Naše voda

 

 

 

 

28.5.2015 14.04, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4