2. 7. 2020

Fotoreportáž: Přelet nad šumavským Lipnem

Jedinečnou atmosféru, kterou mohou zažít ve dnech 15. až 17. září letošního roku zájemci o balónové létání z řad veřejnosti, si ve čtvrtek 31. srpna vyzkoušela i redakce portálu Naše voda a jako pozvánku na zmíněné balónové létání pro vás připravila fotoreportáž.
Foto – klikni zde!

Tu si můžete v plné verzi prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda, stejně tak jako videoreportáž, kterou pro vás připravujeme. „Novinářské“ létání, stejně tak jako balónové létání pro veřejnost, zorganizoval Turistický spolek Lipensko (TSL), jehož duší a předsedou je Jiří Mánek. Alespoň naše létání přitom v praxi prokázalo, že člověk skutečně neporučí větru ani dešti. V tomto případě větru.

Původní plán vzlétnout z obce Dolní Vltavice byl sice dodržen, doletět do Frymburku se nám ale nepodařilo – avizovaný jihovýchodní vítr měl totiž nakonec směr zcela opačný, takže skutečné přistání proběhlo na poli asi 350 metrů od hranic s Rakouskem ve směru na Aigen im Mühlkreis. V praxi se přitom opravdu málokdy podaří, aby byl letový plán ortodoxně dodržen, což skýtá jisté dobrodružství, které může leckoho na zářijové balónové létání také nalákat.

Výhledy z koše balónu byly ovšem nezapomenutelné. Balón se pohyboval ve výšce mezi 200 až 600 metry, a poskytoval tak výhled na vodní nádrž Lipno a její okolí způsobem, který jinak, než z balónu, nelze zažít. Létání balónem je přitom, až na nejistotu místa přistání, velmi bezpečné, zkušený pilot Pavel Božoň přistál způsobem, že jsme si skoro ani nevšimli, že jsme na zemi. Atraktivní podívanou nicméně skýtá i plnění balónu či jeho balení, stejně tak je originálním zážitkem pasování prvoletců do šlechtického stavu poté, co let absolvovali. Žádná slova, fotografie ani videozáznamy ale nemohou nahradit autentický zážitek.  Proto ještě jednou opakujeme podmínky, za kterých si to vše mohou zájemci prožít v polovině září sami:

Letenky pro Balonové létání nad Lipnem, v termínu 15. – 17. září je možné si objednat na všech regionálních informačních střediscích, na všech obcích a u všech ubytovatelů v regionu Lipenska od Stožce po Rožmberk. Hlavní společný let proběhne v sobotu 16. září večer. Cena je jednotná. Jedna letenka pro jednu osobu stojí 3500,- Kč. Nesmí letět děti mladší 8 let, nebo menší než 140 cm, stejně tak nesmí letět těhotné ženy. V případě, že nebude v daném termínu pro létání vhodné počasí, letenka platí ještě další dva roky a klient si může vybrat místo startu sám, podle odletových míst balonáře. Pro letenku a více informací si můžete napsat na: E:mail: jiri.manek@tslipenska.cz, nebo kdykoli zavolat na mobil: +420 731 530 475.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videoreportáž Naše voda – Nina Havlová

 

1.9.2017 5.34, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2