24. 8. 2019

Fotoreportáž: Mistrovství světa juniorů v chytání kaprů v Katlově

Ojedinělá prestižní rybářská akce probíhá od úterý až do konce tohoto týdne na jezeře Katlov na Kutnohorsku – první ročník Mistrovství světa juniorů v chytání kaprů (World Carp Classic Junior 2016). Portál Naše voda pro vás jako pozvánku připravil fotoreportáž.

Doprovodným programem mistrovství jsou „dětské rybářské slavnosti“ – množství atrakcí zaměřených zejména na děti. Jejich těžiště je o nastávajícím víkendu, a to v době mezi 10.00 a 17.00 hodin. V nabídce je například rybářská školička pro děti, které se mohou učit základům rybaření od předních našich rybářských osobností, děti také mohou navštívit indiánskou vesnici, na místě si také bude možné postavit stan a strávit tak v lokalitě oba víkendové dny. Připraveny jsou ukázky psovodů, dokonce i restaurace pro psy, na místě budou také ornitologové a prezentace zvířat z lesa. Vstup na akci je zdarma. Přesnější informace najdete v harmonogramu akce.

Letošní první ročník World Carp Classic Junior navazuje na úspěšnou loňskou premiéru stejné akce na stejném místě, která byla zkušebním nultým ročníkem. Loňského ročníku se účastnilo 14 týmů ze Slovenska, Anglie, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Německa, Itálie, Polska, Ukrajiny, USA, Maďarska a Rumunska. Velký úspěch zaznamenali i naši rybáři, tým FN Motol skončil na druhém místě, třetí místo pak obsadil tým WCC Family. Premiérový ročník World Carp Classic Junior 2015 navštívilo jen o víkendu zhruba 8 000 lidí.

Duchovním otcem a organizačním mozkem mistrovství je rybář Jakub Vágner, který na jezeru Katlov vytvořil optimální podmínky pro chov a lov ryb. Původ jezera Katlov sahá přitom až do středověku. Legenda praví, že jméno Katlov je odvozeno od císařského kata, který zde měl výsostné právo rybařit. Z historických záznamů vyplývá, že v průběhu let nebyl Katlov využíván nejen jako rybník, ale také jako úrodné pole. Naposledy se tak stalo roku 1901. Kdysi se zde rozprostíraly dva rybníky – Velký Katlov a Malý Katlov. Rybářská správa je však spojila, a tak zde vznikl nejen veliký ostrov, ale také vůbec největší jezero Kutnohorska.

World Carp Classic Junior v Katlově je svým způsobem testem na ještě rozsáhlejší rybářskou akci, která letos proběhne na území ČR a lze jí zřejmě považovat za vůbec největší sportovní akci v letošním roce. V září totiž proběhne na Moravě Mistrovství světa v chytání kaprů dospělých. Také o tom mluví Jakub Vágner ve videorozhovoru pro portál Naše voda, které si můžete prohlédnout na našich stránkách, rozsáhlou fotoreportáž z průběhu letošního ročníku pak najdete na facebookové verzi portálu Naše voda.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videorozhovor Naše voda – Nina Havlová

27.5.2016 14.24, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1