6. 6. 2020

28.5.2012 6.12, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Flošna má opravené osvětlení a nové parkoviště

V těchto dnech finišují poslední úpravy parkovací plochy u letního hradeckého koupaliště Flošna. Kromě opraveného veřejného osvětlení bulváru vedoucího ke koupališti přes parkoviště, se návštěvníci nově dočkají i bezpečnějšího parkování, které bude v novém kabátě i nadále k dispozici jako jedno z mála v centru města zdarma.

Informovala o tom mluvčí města Hradec Králové Magdaléna Vlčková.

„Betonovými svodidly jsme vyčlenili bezpečnou a přehledně uzpůsobenou plochu určenou pro parkování vozidel návštěvníků letního koupaliště Flošna. Parkovací místa v sobě zahrnují odpovídající počet míst určených pro invalidy a nově přibudou u hlavních svodidel ohraničené plochy i stojany na kola,“ vysvětluje postupné úpravy v lokalitě Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města královéhradeckého magistrátu.

Úpravy jsou navrženy tak, aby kapacitně vyhovovaly možnostem koupaliště a zároveň odpovídaly svým technickým řešením i zimní údržbě. Veškeré práce byly provedeny podle projektové dokumentace. „Současná úprava by měla zabránit i nebezpečným, hlučným a neřízeným jízdám automobilů, které svými počiny ohrožovaly parkující řidiče či jejich majetek a zároveň rušily hlukem obyvatele v přilehlých čtvrtích,“ objasňuje reakce na stížnosti z nedalekých čtvrtí Ondřej Votroubek.

Nově upravená plocha parkoviště pro uživatele areálu Flošna, který se využívá i v zimě, bude navrhována do plánu zimní údržby jako plocha udržovaná pluhováním. Zmírňovat následky zimy by zde mohly pluhy Technických služeb Hradec Králové už s nástupem sezóny. „Veškeré práce jsou v poslední fázi a v těchto dnech probíhá i úprava souvisejícího vodorovného dopravního značení. Další součástí prací je i umístění svislého dopravního značení v souladu s platnou legislativou,“ vyjmenovává výčet prací za Technické služby Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Parkoviště bude v novém členění Hradečanům či návštěvníkům města sloužit ihned bez dalších zdržení. Plocha určená pro návštěvníky koupaliště čítá 361 parkovacích míst, z čehož je 16 určených pro invalidy. Na zbývající ploše zaparkuje ještě dalších 59 vozidel a 4 auta invalidů.

Zdroj: Město Hradec Králové

28.5.2012 6.12, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5