14. 8. 2020

Finále soutěže „Hledej pramen vody“ proběhne dnes na Slezskoostravském hradě

Tři měsíce se tisíc ostravských školáků bavilo vodou. Jejich školy se totiž přihlásily do projektu „Hledej pramen vody“, který pořádá společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).

Jak přitom informovala mluvčí OVAK a vedoucí projektu Radka Vanková, nejlepší z nich teď čeká velké finále, které vypukne 1.6. na Slezskoostravském hradě. Nejúspěšnější tři třídy celého projektu „Hledej pramen vody 2018“ budou přitom oceněny dárkovými poukazy v hodnotách 15 000 a dvakrát 10 000 korun. Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu (značkové batohy, selfie tyče a kvalitní lahve na vodu). „Dále vyhodnotíme tři nejlepší týmy  za teoretickou část pohárem Hledej pramen vody VODOEinstein. Za nej aktivity na FB předáme zástupci školy daného týmu pohár Chytré e-hlavičky. Partnerem projektu je statutární město Ostrava,“ informovala Vanková.

Myšlenkové mapy, vodní geocaching, Žijeme Ostravou, žijeme vodou. Tak zněly některé z tematických okruhů. Každý z nich znamenal soubor úkolů, které musely děti splnit. „Procházet práce dětí je obrovskou radostí. Doporučuji všem se podívat na www.hledejpramenvody.cz nebo facebook, kde je spousta materiálů k dispozici. Je vidět, že nejenom děti hře naprosto propadly.“

Cílem projektu je seznámit děti zábavnou formou s vodou a přiblížit jim, jak vzácná je to tekutina a že bez vody by neexistoval život. Děti kreslily obrázky, psaly básničky, ale také fotily, točily videa a vyrážely do terénu hledat vodní „kešky“. „Obrovský zájem o projekt mezi ostravskými školami dokazuje, že jsme na správné cestě. Mám signály ze škol, že děti plnění úkolu hodně bavilo. Ocenily to, že projekt nezavrhuje moderní technologie, ale naopak je aktivně využívá,“ dodala Vanková.

Ty nejúspěšnější třídy se již připravují na velké finále na Slezskoostravském hradě, kde je čekají další hry o vodě. Součtem výsledků pak vznikne pořadí nejlepších škol. Vítězi jsou ale už teď všichni, kdo se do projektu aktivně zapojili a projevili touhu se něco dozvědět. Podle Vankové budou mít školy, které se nezúčastnily letos, příležitost i další rok. „Projekt Hledej pramen vody je náš dárek ostravským dětem. Určitě počítáme s tím, že připravíme i další ročník,“ uzavřela Vanková.

Naše voda, foto ze soutěže: OVAK

 

1.6.2018 4.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ DÍLO ORLÍKVODNÍ DÍLO ORLÍK
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6