26. 5. 2020

Drtivá většina lidí využívá bezhotovostních úhrad při platbách za vodu

Až devadesát procent odběratelů vody od středočeské vodohospodářské společnosti 1.SčV, a.s. (1.SčV) využívá možnost platby za vodné a stočné formou bezhotovostní úhrady. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Kristína Blaszczyková.

Počet těchto zákazníků navíc podle ní trvale roste. To je i jeden z důvodů, proč 1.SčV, hlavní provozovatel vodohospodářského majetku na Příbramsku a Říčansku, ruší od 1. dubna 2013 ve svém zákaznickém centru a na kontaktních místech službu platby v hotovosti. Další důvod je bezpečnostní. 1.SčV touto změnou minimalizuje riziko při manipulaci s penězi.

Platbu za vodné a stočné v hotovosti používají především starší lidé. Těm bude tato možnost zachována na terminálech společnosti Sazka. Využít ale mohou i peněžní vklad na účet 1.SčV v Komerční bance nebo poslat peníze poštovní poukázkou na České poště.„Doporučujeme obyvatelům a našim dalším klientům, aby upřednostňovali bezhotovostní úhradu faktur, která je pohodlnější, rychlejší i bezpečnější,“ uvedla Blaszczyková. V tomto případě se nabízí možnost plateb prostřednictvím služby SIPO, dále pak jednorázovým platebním příkazem k úhradě nebo prostřednictvím bankovního inkasa. „Zákaznické centrum a kontaktní místa nabízela doposud možnost platby v hotovosti jako doplňkovou a dočasnou službu. Jejich hlavním smyslem je ale nabízet klientům poradenství a konzultace. Ty neustále zkvalitňujeme a rozšiřujeme. Jsme rádi, že se nám potvrzuje zájem o ně i spokojenost s nimi ze strany zákazníků,“ konstatovala mluvčí.

Formy plateb v hotovosti:

Na terminálech společnosti Sazka, pomocí čárového kódu na faktuře nebo plánu záloh.

Vkladem na účet 1.SčV v Komerční bance, č.ú.: 51- 8082990277/0100, s uvedením variabilního symbolu (čísla faktury).

Poštovní poukázkou na České poště. Poukázku je nutné si vyzvednout a vyplnit na pobočce České pošty. Veškeré údaje pro její vyplnění naleznete na první straně faktury nebo plánu záloh.

Formy bezhotovostních plateb:

Prostřednictví služby SIPO – stačí zaslat vyplněný formulářs uvedením spojovacího čísla SIPO nebo osobně nahlásit toto číslo na kterémkoli kontaktním místě společnosti 1.SčV, Pražských vodovodů a kanalizací nebo Středočeských vodáren.

Platební příkaz k úhradě – odběratel dává jednorázovým převodním příkazem k úhradě (je součástí faktury)  podnět bance k provedení platby ve prospěch účtu 1.SčV,a.s.

Bankovní inkaso – platba na základě požadavku 1.SčV vůči účtu odběratele v bance. Provádí se na základě vydání písemného souhlasu odběratele s inkasem, potvrzeného peněžním ústavem.

Naše voda

28.3.2013 16.41, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31