16. 7. 2019

Dobrodružství pro odvážné – zachránci čisté vody budou odměněni

Odvážné děti třetích a čtvrtým tříd základních škol v moravskoslezském regionu projdou dobrodružstvím, které je naučí mnoho nového o významu vody pro naše životy. Dozví se, jak se voda z přírodních zdrojů dostává do našich domovů a jak se použitá voda čistí před návratem do přírody. Své dobrodružství budou moci prostřednictvím portálu www.kolobehvodyproodvazne.cz graficky zobrazit a zařadit se do soutěže o zajímavé ceny.

informoval o tom mluvčí Severomoravské vodovody a kanalizace a.s. Marek Síbrt

Koloběhem vody děti provedou pohádkové postavy v čele s kouzelníkem HáDvěÓ, budou muset také čelit nebezpečí. Ta pro ně přichystali Černý rytíř, Blátivá čarodějnice a vojsko znečišťujících bytostí, kteří vodu špinili a plýtvali jí. Děti budou muset složit zkoušku, aby prokázaly, že poznaly a objevily tajemství celkového koloběhu vody a mohou být jmenovány obránci vody.

Internetový portál obsahuje také videa, která zachycují koloběh vody a její význam pro člověka i životní prostředí. „Cílem soutěže je spojit na jedné straně vzdělávací aspekt toho, co voda pro naše životy a okolní prostředí znamená. Na druhé straně vše chceme pojmout zábavnou formou prostřednictvím audiovizuálních prostředků a moderních technologií, s nimiž jsou děti ve třetích a čtvrtých třídách již sžité,“ vysvětluje ředitel SmVaK Anatol Pšenička.

O vítězích soutěže a jednotlivých oceněných rozhodne komise, tvořit mohou děti do 9. května a vyhlášení proběhne 5. června, kdy se každoročně slaví Světový den životního prostředí. Vítěz soutěže dostane tablet Samsung, pět finalistů potom stolní deskové hry. Školy, které se do projektu zapojí, získají také výukové materiály o významu vody a jejím koloběhu v přírodě.
„Děti se v průběhu hry naučí, že voda je velkým pokladem pro všechny. Aby mohla dorazit až do našich domů, škol, parků, podniků a abychom ji mohli pít, mýt se s ní, plavat v bazénu, nebo vidět, jak rostou květiny na zahradě, je důležité, aby prošla sofistikovaným procesem a překonala řadu nástrah. Jednotlivé fáze tohoto napínavého koloběhu by děti v průběhu hry měly důkladněji pochopit,“ popisuje Pšenička.

Veškeré potřebné náležitosti najdou zájemci o účast na výše zmiňovaném portálu www.kolobehvodyproodvazne.cz.

Naše voda

4.4.2016 18.38, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4