4. 6. 2020

ČEVAK zahajuje v Českých Budějovicích podzimní část deratizace

Od 1. září zahajuje v Českých Budějovicích provozovatel vodovodů a kanalizací, společnost ČEVAK a.s., podzimní část deratizace. Informovala o tom vedoucí marketingu a komunikace ČEVAK Jitka Kramářová.

Pravidelné hubení potkanů a dalších hlodavců zajišťuje v krajském městě ČEVAK prostřednictvím specializované odborné firmy každoročně ve dvou etapách – na jaře a na podzim. „Na území statutárního města České Budějovice bude na předem vytipovaná místa položeno více než 300 kilogramů návnad,“ uvedla Kramářová.

V prvním zářijovém týdnu se odborná firma zaměří na střed města, Pražské předměstí a část Čtyři Dvory. „Dále přijde na řadu Rožnov, Lidické předměstí, Havlíčkova kolonie, Nové Hodějovice a Suché Vrbné,“ upřesnil vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal. Pokládání návnad bude pokračovat až do poloviny října. Následně ještě odborníci místa zkontrolují a v případě potřeby návnady doplní.

Odborná pokládka granulí neohrozí domácí ani hospodářská zvířata, nejčastěji se totiž nástrahy dávají do kanalizačních šachet. „Máme již předem vytipovaná místa, kde se potkani vyskytují. Většinou tam, kde je velká koncentrace odpadků, tedy i zbytků jídel. Většinou jsou to sídliště ale také stará zástavba ve městech. Pravidelným hubením se potkanů sice nikdy úplně nezbavíme, ale daří se nám zabránit jejich přemnožení,“ doplnil Koupal.

Potkan, který může přenášet řadu nebezpečných chorob, se velice snadno množí. Samice rodí mláďata prakticky po celý rok. Výskytu těchto hlodavců velmi napomáhají i drtiče odpadu, protože právě hmota, která se z drtiče odpadu dostane do kanalizace, je pro potkany lahůdkou.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

28.8.2015 14.41, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5