19. 7. 2019

O Cenu Josefa Vavrouška se uchází zatím dvacet osobností

Na prestižní ekologickou Cenu Josefa Vavrouška, kterou letos již podvacáté uděluje Nadace Partnerství, je prozatím nominováno dvacet osobností. Informoval o tom Martin Gillár ze zmiňované Nadace.

Za dlouhodobý přínos je to například environmentalista Richard Medal, bývalý ministr životního prostředí Bedřich Moldan nebo Leo a Zuzana Burešovi, ochranáři a botanici z Jesenicka. V další kategorii za výjimečný počin pak například zakladatel Ekolistu Pavel Činčera nebo podnikatel Libor Musil. Nominace je možné podávat do konce dubna na webu cenajosefavavrouska.cz. Odborná porota vybere laureáty Ceny Josefa Vavrouška v květnu a slavnostní předání cen proběhne 2. června v Praze.

Cena Josefa Vavrouška je mimořádně respektované ocenění, kterým se doposud může pyšnit pouze jednatřicet osobností. „Povolání, věk ani známá tvář při konečném výběru nerozhodují,“ vysvětluje Tomáš Růžička z Nadace Partnerství. „Důležitý je přínos nominovaného člověka ke zlepšení životního prostředí.“

Na cenu bylo nominováno i několik podnikatelů. Jedním z nich je třeba Libor Musil z firmy Likos, který se snaží propagovat zelené fasády. V loňském roce dokončil ve Slavkově u Brna ukázkovou stavbu LIKO-Noe, na které prezentuje možné technologie pro uzavřený cyklus hospodaření s vodou. Další z nominovaných podnikatelů Daniel Pitek zase v okolí Milešovky šetrně hospodaří na zemědělské půdě a snaží se vracet pozemky přírodě, obnovovat remízky a mokřady.

Sama Cena Josefa Vavrouška je spjata se jménem předního českého ekologa a zároveň federálního ministra životního prostředí, který v roce 1995 tragicky zahynul pod lavinou. Josef Vavroušek byl jedním z hlavních protagonistů konceptu trvale udržitelného rozvoje nejen u nás, ale i v rámci celé Evropy.

Více informací na: www.cenajosefavavrouska.cz

Naše voda, foto: archiv Naše voda – Josef Vavroušek s rodinou

27.4.2016 3.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4