11. 7. 2020

22.5.2019 9.13, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Blíží se první ročník festivalu Lodě na vltavské vodě

Dva dny plné zábavy a nových plánů nabídne první ročník festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě, který pořádá destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocku 24. a 25. května. Informoval o tom předseda destinační společnosti David Šťastný.

Vltava se stává významným turistickým cílem. Festival vodní turistiky proto chce zájemcům ukázat možnosti využití volného času, které jim řeka a její okolí nabízí. Akci předchází páteční setkání odborné veřejnosti a starostů se zástupci organizací, které se podílejí na splavnění vltavské vodní cesty, které se uskuteční od 10 hodin v Českých Budějovicích. “Splavnění Vltavy vítáme jako další rozšíření možnosti aktivní rekreace pro občany i turisty. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že vodní turistika v sobě skrývá velký potenciál v oblasti cestovního ruchu. Jako příklad mohou posloužit splavněné kanály a řeky v Holandsku, Francii, nebo Německu, kde se lodní doprava dokázala skloubit například s cykloturistikou a agroturistikou.” uvedl Jindřich Soukal, radní města Hluboká nad Vltavou.

O víkendu pak čeká na veřejnost v hlubockém přístavu bohatý zábavní program. „V sobotu se mohou návštěvníci těšit na vyhlídkové plavby a prezentaci plavidel i hausbótů. Zajímavá bude i prohlídka hlubockého přístavu či plavební komory s odborným výkladem,“ zve na Hlubokou produkční projektu Andrea Dobnerová. Velkým lákadlem budou podle ní i celodenní exhibice záchranářů, paddleboardů a flyboardů při kterých se nebudou nudit ani děti. „Zásahy na vodě předvedou zdravotníci, policisté i kynologové.“ dodává Dobnerová. Na návštěvníky čekají i projekce filmu Vltava staronová cesta a nejúspěšnějších snímků z Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány.

Nově otevřená Vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a Prahou se stává vyhledávanou turistickou lokalitou. Zájemci si mohou například půjčit na Hluboké obytnou loď, motorový člun a vyrazit do Poněšické soutěsky nebo proplout téměř sto kilometrů dlouhou trasu přes celý Orlík. „Festival bude další z akcí, která představí návštěvníkům možnosti Vltavské vodní cesty a přispěje k její popularizaci. Předpokládám, že v letošním roce se v úseku České Budějovice – Kořensko proplaví 50 tisíc návštěvníků a více jak 10 tisíc lodí“ věří Šťastný.

Další informace na www.festivalvltavy.cz

Naše voda, ilustrační foto Festival Vltavy

22.5.2019 9.13, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Lodní doprava

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2