Vodáci v sobotu zahájí sezonu na řece Jihlavě

23. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jihlavský vodácký klub v sobotu zahájí sezonu na řece Jihlavě, kterou otevřou tradičním závodem Jarní splutí Jihlavy o pohár hejtmana Vysočiny. Závod, který se letos pojede po osmadvacáté, je určený i rodinám s dětmi a obvykle se ho účastní přibližně 50 lidí. ČTK to řekla hospodářka klubu Elena Klimešová.

Závod se každoročně koná poslední březnovou sobotu na horním toku Jihlavy. Start je v Kostelci u Jihlavy a cíl v Dvorcích. „V cíli je vyhlášení a občerstvení, potom už je volné splutí, každý si jede sám libovolným tempem až k loděnici do Jihlavy,“ řekla Klimešová.

Sraz účastníků je u jihlavské loděnice, kde si mohou zájemci vypůjčit plavidlo. Autobuse je pak v 9:30 doveze do Kostelce, kde budou v 10:00 v půlminutových intervalech vyrážet na vodu.

Horní Jihlava je splavná pouze v jarních měsících nebo po velkých deštích. Aktuální hladina je podle hydrometeorologů asi 40 centimetrů. Za ideálních podmínek je řeka sjízdná z Dolní Cerekve, podle vodáků je ale vhodnější začínat u Nového Světa na 163. říčním kilometru. „Dál z Jihlavy se dá po řece jet až do Třebíče, ale už je to klidná voda se spoustou jezů,“ uvedla Klimešová.

Zdroj: ČTK,ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace