Veolia získala dlouhodobou koncesi na čištění vod v Japonsku

Aktualizováno 14. listopadu 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

EAUX-USEES-HAMAMATSU

Veolia bude čistit odpadní vody ve městě Hamamacu, získává tak první dlouhodobou koncesi v oblasti odkanalizování a čištění odpadních vod v Japonsku. Oznámila to společnost Veolia.

Město Hamamacu (800 000 obyvatel) si vybralo Veolii, aby po dobu 20 let provozovala kanalizační síť a čistírny odpadních vod („ČOV“). Jedná se o první dlouhodobou koncesní smlouvu na provoz kanalizace a čištění městských odpadních vod v Japonsku.

Veolia bude zajišťovat provoz, údržbu a investice do kanalizace a čistírny odpadních vod v regionech Seien, Hamana a Akura. Smlouva zavazuje společnost Veolia dosáhnout optimalizace provozu kanalizace i ČOV a dlouhodobého snížení nákladů. Mimo to bude provedena automatizace provozu a zaveden kompletní vzdálený dohled. Od dubna 2018 bude čištěno na ČOV 200 000 krychlových metrů odpadní vody denně, což odpovídá objemu 50 olympijských bazénů.

Tato smlouva je prvním uzavřeným kontraktem v rámci nového typu partnerství veřejného a soukromého sektoru podporovaného japonskou vládou, která využívá schopnosti soukromého sektoru inovovat a optimalizovat poskytování veřejných služeb vč. zajištění financování.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme získali důvěru místních japonských orgánů. Díky naší odbornosti a know-how je Veolia jediný zahraniční soukromý provozovatel, jemuž byly delegovány veřejné služby v zemi, která se teprve nedávno otevřela možnosti partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem,“ vysvětluje Régis Calmels, ředitel Veolia pro zónu Asie.

Pro realizaci projektu vytvořila Veolia společnost s partnery JFE Engineering Corporation, ORIX Corporation, Suyama Construction a Tokyu Construction.

Veolia působí v Japonsku od roku 2002

Veolia zajišťuje od roku 2002 servisní činnosti v oblasti dodávek pitné vody a čištění odpadních vod v několika japonských městech, mimo jiné v Hirošimě. Nedaleko Tokia a Nagoji zajišťuje Veolia také služby v oblasti nakládání s odpady a recyklace v závodech Ecos Factory, Green Loop a Nisen. Ve spolupráci s Takeei provozuje elektrárny na biomasu ve městech Cugaru a Hanamaki, které představují první energetické projekty Veolie v Japonsku.

Naše voda, foto:Veolia

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace