Veolia podpořila vydání nové osvětové knihy pro děti o vodě

Aktualizováno 23. listopadu 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kniha voda - Veolia Eben - IMG_9655

Za účasti autora knihy Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklínové pokřtil ve středu 22. listopadu v paláci Luxor moderátor Marek Eben novou osvětovou knihu o vodě s názvem „H2O a tajná vodní mise“ určenou pro děti. Vznik knihy finančně podpořila společnost Veolia, na křtu byla také přítomna redakce portálu Naše voda a přináší vám z této akce minifotoreportáž. Foto – klikni zde!

„Petr Stančík a ilustrátorka Galina Miklínová ve své nové knize „H2O a tajná vodní mise“ nikoho nerozčílí, nemanipulují lidmi, naopak uchvacují přímočarým jazykem a propracovanými kresbami. Vše je přizpůsobeno dětskému pohledu (kniha ale není pro úplně malé děti), i když mnohá přirovnání a poučení platí samozřejmě i pro dospělé. Ve vzorci vody H2O jsou ukryti hlavní hrdinové knihy Hugo, Hubert a Ofélie. Vytvoří svůj vlastní klan a s pomocí takzvaného „zmenšovátka“ podnikají dobrodružné výpravy. Proti nim stojí šílený profesor Hermenegild Vulpes, který s pomocí moderních technologií kuje proti školákům pikle, ale protože jsme v knize pro děti, dobro zvítězí.

Autoři si na rozdíl od mnoha jiných knih zvolili poměrně netradiční formu, jak při poutavém čtení děti také trochu vzdělávat. Jejich poznámky jsou ale poučné i pro dospělé, protože některé věci ze školy většina z nás již dávno zapomněla. Na okrajích stránek tak můžeme najít nejenom vysvětlující obrázky Galiny Miklínové, ale i krátký popis, co některé věci představují. Vtipné je, že se na těchto místech dokonce objeví i recepty na oblíbené jídlo či pití hlavních hrdinů,“ píše v recenzi knihy týdeník Reflex.

Knihu vydalo nakladatelství Abramis.

Naše voda a Reflex, ilustrační foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace