Velký Rybník u Hroznětína znečistily uhynulé ryby

30. června 2016 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

26062011020

Další místo nevhodné ke koupání přibylo v Karlovarském kraji. Velký Rybník ve stejnojmenné osadě nedaleko Hroznětína na Karlovarsku znečistily tento týden uhynulé ryby. Znečištění by ale mělo být pouze krátkodobé. Ke koupání není kvůli vodnímu květu vhodná ani nádrž Skalka na Chebsku. Vyplývá to z aktuálních měření Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje (KHS).

Velký Rybník se se špatnou kvalitou vody potýkal už minulou sezonu, od konce července tam byl dokonce vyhlášen zákaz koupání kvůli masivnímu výskytu sinic. Stejně tak vodu ve Skalce označili hygienici v závěru loňského léta za nebezpečnou ke koupání.

Naopak dobrá kvalita vody přetrvává na největším přírodními koupališti v kraji, sokolovském Michalu. Nejlepší známkou ohodnotili hygienici také vodu v nádrži Tatrovice a koupališti Lido v Hamrníkách u Mariánských Lázní. Vodní nádrž Jesenice si drží dobrou kvalitu u koupaliště Dřenice. U kempů Václav a Rybářská bašta jsou vlastnosti vody mírně zhoršená, stále však vhodné ke koupání.

Se zhoršující se kvalitou vody se každoročně potýká karlovarské koupaliště Rolava. U mola a brouzdaliště naměřili hygienici vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, o stupeň horší jakost vody je u pláže.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by počasí v pátek a v sobotu mělo koupání přát. Teploty přes den dosáhnou až k 27 stupňům. V sobotu bude ale od západu přibývat oblačnost a přijít mohou i bouřky, v neděli pak bude následovat ochlazení.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství