VaK Hradec Králové uvažuje o navýšení svého podílu v Královéhradecké provozní

12. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČOV HK - IMG_3910

Zdeněk Fink, primátor Hradce Králové, největšího akcionáře vodárenské společnosti, která vlastní a spravuje vodárenské sítě a technologie sloužící k zásobování 163 tisíc obyvatel Královéhradecka, zvažuje navýšení podílu o deset až patnáct procent v provozní společnosti.

„ Obě společnosti si vedou dobře, o čemž svědčí kvalitní vodárenské služby. Od roku 2006 na našem majetku na základě třicetileté smlouvy o nájmu a provozování vyrábí a dodává vodu, následně ji odkanalizuje a čistí společnost Královéhradecká provozní, a.s. Naše společnost Vodovody a Kanalizace Hradec Králové, a.s. je vlastníkem sítí a stará se o jejich konstantní provozuschopnost. Náš dosavadní podíl v provozní společnosti je 34%. Většinový podíl patří Veolii. Zahájili jsme jednání o možném navýšení našeho podílu o deset až patnáct procent. Zajistíme si tím větší kontrolu a silnější pozici při řízení společnosti. O navýšený podíl se zvýší i náš podíl na zisku provozovatele,“ uvedl Zdeněk Fink.

Obě společnosti v současné době jednají o změně na podílech provozovatele, valná hromada společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. v červnu letošního roku by měla o případném navýšení podílu v provozní společnosti rozhodnout.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (ČOV Hradec Králové)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace