Tipy na vodní výlety: Nádrž Horní Dunajovice – Domčice

14. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

nádrž Dunajovice

Znojemsko bývalo kdysi známé svými okurkami, dnes láká návštěvníky především na nepřeberné množství místních vinných sklípků s nekonečnou nabídkou vín přímo od pěstitelů. V lokalitě jsou ale i romantické vodní plochy – jednu z nich navštívila i Naše voda.

Jde o vodní nádrž Horní Dunajovice – Domčice o velikosti 28 hektarů, které slouží také jako zdroj pro odběr závlahové vody. V nádrži je možné rekreační koupání, a její bezprostřední okolí poskytuje také potřebné zázemí – rekreační středisko s penzionem a kempem.

Voda v nádrži je v současné době zcela „čerstvá“. V říjnu roku 2013 byla totiž přehrada poprvé za svou existenci vypuštěna kvůli nezbytné rekonstrukci technologie spodních uzávěrů. Ryby z nádrže byly přeloveny do jiných vod stejného revíru a do řeky Rokytná. V současné době je ale již nádrž opravena a plně napuštěna. Přesvědčit se o tom můžete v aktuálně pořízené fotoreportáži, kterou si můžete tradičně prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství