Světový den vody 2018: Středočeské vodárny zvou na Den otevřených dveří

13. března 2018 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

stred

Středočeské vodárny zvou na Den otevřených dveří. V rámci tohoto dne zájemci mohou navštívit v sobotu 17. března úpravnu vody Klíčava u Zbečna a ve čtvrtek 22. března jsou připraveny prohlídky čistíren odpadních vod v Kladně – Vrapicích a Mělníce – Mlazicích.

Oznámila to mluvčí vodáren Lenka Kozlová.

„Všechny zájemce z řad široké veřejnosti zveme na poslední letošní prohlídku úpravny vody na Klíčavě před její rekonstrukcí a nově, po rekonstrukci, je připravena na exkurzi čistírna odpadních vod na Kladně – Vrapicích,“ řekl Bc. Pavel Pobříslo, provozní ředitel a zástupce generálního ředitele Středočeských vodáren. „Naši odborníci jsou připraveni seznámit veřejnost, ale i pro školní mládež s procesem úpravy vody, čištění odpadních vod a se zajímavostmi z oblasti vodárenství. Tímto bych chtěl všechny pozvat na exkurzi našich zařízení,“ pozval na závěr Pavel Pobříslo.

Úpravna vody Klíčava u Zbečna se otevře v sobotu 17. 3. 20018 a prohlídky úpravny jsou v těchto časech:

9,00 hod – 10, 30 hod – 12,00 hod – 14,00 hod – 16,00 hod

Čistírny odpadních vod na Kladně – Vrapicích a Mělníce – Mlazicích jsou zpřístupněny ve čtvrtek 22. 3. 2018 mezi 8,00 hod a 16,00 hod.

Pouze ve čtvrtek 22. 3. 2018 mezi 8,00 – 15,00 hod budou v laboratoři pitných voda na Kladně – Rozdělově přijímat vzorky vody, pouze z jiného zdroje než z veřejného vodovodu, pro zkrácený rozbor 5 nejrizikovějších základních chemických ukazatelů v hodnotě 560,- Kč – ZDARMA. Do předem vypláchnuté PE láhve je nutné nabrat 1 litr studniční vody. Jedná se o stanovení – dusičnany, dusitany, mangan, suma vápník a hořčík (tvrdost celková) a železo.

Dále laboratoř nabízí pro účastníky této akce možnost stanovení zbývajících parametrů z chemického a mikrobiologického rozboru domácí studny se slevou 50% (400,- Kč s DPH).

Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace