Stáhněte si příručku pro vodohospodářské projekty

Aktualizováno 3. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ÚV Plzeň - vodohospodářská stavba roku 2016 - ÚV Plzeň

SFŽP ČR připravil ve spolupráci Asociací pro vodu ČR metodickou příručku k náležitostem projektů vodohospodářské infrastruktury. Připomíná to obecniportal.cz.

Příručka upozorňuje na vybrané skutečnosti, které by měl žadatel (stavebník) zohlednit při přípravě jak investičního záměru, tak žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) týkající se vodohospodářské infrastruktury. Žadatelům příručka pomůže například s výběrem nejvhodnější technické varianty řešení a se zdůvodněním účelu projektu. Poslouží rovněž jako praktické vodítko pro kontrolu rozsahu a obsahu projektové dokumentace či ověření kroků obce při přípravě investice.

Příručka vznikla na základě zkušeností z předchozích výzev a jejím hlavním smyslem je poskytnout žadatelům podporu při přípravě jimi předkládaných projektů. Cílem je zvýšit technickou úroveň projektů ve všech fázích přípravy a realizace, aby byla zaručena jejich funkčnost a udržitelnost po celou dobu životnosti.

Příručka pro vodohospodářské projekty (pdf)

Zdroj: www.obecniportal.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace