Spotřeba ryb v ČR stagnuje, loni dokonce poklesla

Aktualizováno 11. prosince 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kapr Vánoce prodej

Spotřeba ryb v České republice dlouhodobě stagnuje, loňských 5,1 kg na osobu bylo nejnižší od roku 1995, uvádějí údaje Českého statistického úřadu. Informuje o tom zpravodajství ČTK.

Loni dokonce spotřeba ryb meziročně klesla o 7,5 procenta. Přitom loňská produkce ryb se meziročně zvýšila o zhruba čtyři procenta na 20.952 tun a byla tak nejvyšší za posledních pět let. Nejčastěji chovanou rybou zůstává s velkým náskokem kapr, následují býložravé ryby, lososovité ryby, dravé ryby a líni spolu se síhy. Jenom kaprů bylo 18.362 tun, podle místopředsedy Rybářského sdružení Ladislava Vacka se letos počítá s podobnou produkcí.

Jak už dříve uvedli rybáři, například kapři z jižních Čech budou na předvánočním trhu o pár korun dražší než loni. Na sádkách je prodávali od 70 až do 89 korun. Některé firmy plánují zdražit letos maloobchodní cenu o několik korun na kilo.

ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy