V Přerově se příští týden uzavře páteřní tah, Palackého ulice

9. září 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy potrubí

V Přerově se od pondělí uzavře páteřní tah městem v Palackého ulici. Důvodem je oprava vodovodních přípojek a pokládka asfaltu na sousedící křižovatce, informovala ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Uzavírka je plánována do pátku, skončit by však měla podle zástupců města dříve. Uzavření silnice v centru města se dotkne i spojů MHD. První omezení v souvislosti s těmito pracemi mohou pocítit motoristé už dnes kvůli částečné uzavírce v kruhové křižovatce z Komenského ulice na Žerotínovo náměstí. „Dnes a v neděli budou probíhat práce spojené s rekonstrukcí armaturní šachty v kruhové křižovatce – a to z ulice Komenského na Žerotínovo náměstí. Řidiči musejí počítat s tím, že tam bude částečná uzavírka,“ uvedl ředitel Vodovodů a kanalizací Přerov Miroslav Dundálek. Podle něj byl zvolen termín oprav záměrně na víkend, aby byl co nejmenší dopad na dopravu.

Finální oprava části asfaltu křižovatky ulic Komenského a Palackého naproti Gymnáziu Jakuba Škody se však už ve dnech volna nestihne. „Konečná úprava této části vozovky je podle našich informací naplánována na pondělí 11. a úterý 12. září. Je třeba ale počítat s tím, že v případě nepříznivých klimatických podmínek se tyto práce mohou přesunout na další dny v tomto týdnu,“ uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek. Objízdnou trasu budou muset volit i linky MHD, podrobné informace o objížďkách najdou cestující na webu města.

Uzavírky silnic v Přerově souvisejí s investicí Vodovodů a kanalizací Přerov, které se letos pustily do opravy vodohospodářské infrastruktury za 48 milionů korun. Dělníci od jara vyměňují stovky metrů potrubí, některé vodovodní řady prošly rekonstrukcí a opravuje se kanalizace.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace