Praha chystá na září protipovodňové cvičení v Karlíně a Libni

Aktualizováno 20. února 2018 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

stavba protopovod2

Pražský magistrát letos 22. září uspořádá protipovodňové cvičení v Karlíně a Libni. Náklady na cvičení budou 2,1 milionu korun. Prověřena bude stavba hrází i postupy záchranářů. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili pražští radní. Naposledy Praha cvičila stavbu protipovodňových zábran loni v září v Troji.

Zábrany budou v rámci cvičení stavěny v úseku mezi Lannovou ulicí na Praze 1 a Thomayerovými sady v Libni na Praze 8. „Cílem cvičení je prakticky prověřit činnost všech složek, které se podílejí na řešení povodňových situací v hlavním městě Praze, zejména funkčnost a dostatečnost techniky pro výstavbu protipovodňových opatření,“ píše se v dokumentu. Cvičení se bude konat od 07:00 do 24:00.

Cvičení provádí město každý rok, pokaždé na jiném úseku. Loni v září město procvičilo stavbu protipovodňových zábran v Troji, předtím v Holešovicích. V Troji loni vyrostly cvičně zábrany v ulicích Pod Havránkou, Nová Povltavská a Pátkova na úseku dlouhém 2,3 kilometru.

Celková délka všech pražských protipovodňových opatření včetně zemních valů, betonových stěn i mobilního hrazení je více než 19 kilometrů. Z toho mobilní zábrany měří téměř sedm kilometrů.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině