Povodí Moravy odstraňuje popadané stromy z Malé Bečvy

5. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Bečva_zátarasy

Povodí Moravy odstraňuje v těchto dnech zátarasy z Malé Bečvy pod obcí Plešovec. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí gabriela tomíčková s tím, že účelem akce je snížení povodňového rizika a boční eroze.

Popadané stromy budou odstraněny podle mluvčí v úseku dlouhém téměř tři kilometry. Malá Bečva zde protéká lesem, za kterým se vlévá do řeky Moštěnky. V tomto úseku se v korytě toku nachází značné množství popadaných stromů, které představují překážku pro tekoucí vodu. Hrozí tak nejen nárůst povodňového rizika, ale zátarasy v toku způsobují také vychýlení proudnice, což vede ke značné boční erozi. Z narušených břehů do Malé Bečvy potom padají celé skupiny stromů, a to i s kořenovými baly.

Po dohodě se správcem lesa byla vytipovaná místa, kde je vjezd těžké techniky Povodí Moravy za předem stanovených podmínek možný a odkud jsou zátarasy za pomocí kráčejícího bagru a traktoru s navijákem postupně odstraňovány.

Naše voda, foto lokality: Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství