Posázaví nabízí turistické zážitky nejen pro vodáky

12. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Posázaví brožura

Využít potenciál turistické destinace a přilákat do regionu více návštěvníků je už 15 let jedním z poslání společnosti Posázaví o.p.s. Na propagaci kraje kolem řeky Sázavy ročně vynaloží téměř dva miliony korun. Připomíná to Jaroslava Tůmová z Posázaví o.p.s.

„Celoroční práci spojenou s průběžným doplňováním a aktualizací webových stránek, organizací setkání pracovníků informačních center a aktérů v cestovním ruchu, účastí na veletrzích cestovního ruchu a dalších akcích, kde region propagujeme, můžeme vyčíslit odhadem na další milion korun, které dáváme z vlastního rozpočtu. Turismus by si ale zasloužil ještě mnohem větší podporu. I proto usilujeme o certifikaci naší organizace jako Organizace destinačního managementu turistické oblasti, abychom pak dosáhli také na financování z národních zdrojů,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová.

Posázaví dávno není jen rájem vodáků. Svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí mnohem víc – poznání, zábavu, dobrodružství, kulinářské zážitky i adrenalin. Víte například, že se v Posázaví nachází jeden z nejvyšších a nejstarších kamenných železničních mostů v Evropě? Že gotickou věž v Týnci nad Sázavou v létě obývá chráněný netopýr velký? Víte, kde roste vzácný kandík psí zub? Kde vzniklo unikátní muzeum vojenské techniky? Kde přebýval poustevník Prokop, než založil klášter v Sázavě? Stačí se podívat na www.posazavi.com, kde najdete spoustu dalších zajímavých informací.

Podobné zajímavosti a ještě mnohem víc propagovala společnost Posázaví o.p.s. třeba na letošním veletrhu Regiontour v Brně. Nebude chybět ani na veletrzích Holiday World v Praze, Regiony v Lysé nad Labem a ITEP v Plzni nebo na akci Lodě na Labi v Nymburku. Stánek Posázaví bude opět při zahájení sezóny a Dětském nebo Tankovém dnu ve Vojenském muzeu v Lešanech. Propagační materiály poskytujeme organizátorům různých akcí, mimo jiné Skleněného jarmarku v Sázavě, Benešovského Běžeckého Festivalu nebo Zimního běhu na Blaník.

Naše voda, obálka publikace: Posázaví, o.p.s.

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině