V pondělí začne Povodí Moravy kácet topolové aleje kolem Dřevnice

8. března 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

pokácený strom DSCN2278

V době od 11. března 2013 do 31. března provede státní podnik Povodí Moravy – provoz Zlín kácení topolových alejích na řece Dřevnici ve Zlíně. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Konkrétně půjde o aleje v částech Zlína Prštné, Louky a Malenovice. Kácení bude probíhat ve třech etapách. Nejdříve bude odstraněno 18 kusů topolu kanadského v Malenovicích kolem průmyslového areálu firmy Omega a Zlínstav. Druhá etapa bude probíhat ve Zlíně – Loukách, kde v prostoru mateřskéškolky na pravém břehu řeky Dřevnice bude odstraněno pět topolů kanadských. Poslední, nejnáročnější etapa, proběhne na levém břehu řeky Dřevnice, kde se nachází cyklostezka Zlín východ-západ, 4. etapa Prštné – Louky konkrétně od Železářství Pleca až po jez Louky. Zde bude vykáceno 17 kusů topolu kanadského.

V posledních dvou případech dojde k omezení pohybu pěších osob a cyklistů, kteří budou muset využít komunikací na protějším břehu z důvodu dodržení bezpečného pracovního postupu. Omezení obyvatel Zlína není velké, v obou případech budou muset absolvovat trasu asi o 100 metrů delší, než jsou běžně zvyklí. Důvodem kácení je špatný zdravotní stav přestárlých stromů. Náhradní výsadba je naplánovaná předběžně na podzim letošního roku.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině