Po požáru v Tlumačově záhadně uhynulo na dvě stě padesát ryb

15. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

mrtve-ryby-img_1296

O dvě stě padesát ryb přišel v minulých dnech majitel chovného rodinného rybníka v Tlumačově Josef Vejmělek. Píše o tom Kroměřížský deník s tím, že podnikatel vyčíslil škodu zhruba na patnáct tisíc korun.

Rybník je přitom v blízkosti zemědělské haly, kterou minulý pátek zachvátil rozsáhlý požár. Rybář se proto domnívá, že příčinou by mohly být následky zmíněného požáru. „Rybník o šířce asi dvacet metrů a délce padesát metrů nyní vyčerpáváme, abychom vytáhli uhynulé ryby. Ty, které přežily, dáváme do nádrží s čistou vodou,“ informoval majitel včera odpoledne.

Odborníci rozborem na místě nezjistili žádné problémy ve složení vody. „Chemická laboratoř nepotvrdila podezření, že voda byla znečištěna odtokem při hašení skladu sena,“ řekl za krajské hasiče Roman Žemlička. Další vzorky tak putovaly do Státního veterinárního ústavu. „Výsledky budou nejdříve za týden, Co je příčinou, stále nevíme. Škála možností je obrovská,“ dodal vedoucí odboru životního prostředí otrokovické radnice Petr Zakopal.

Zdroj: Kroměřížský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy