Písek letos dokončí stavbu úpravny vody za 180 milionů

9. ledna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

061220133128

Písek letos dokončí stavbu úpravny vody za téměř 180 milionů korun. Zařízení má zajistit stabilnější dodávky vody i její vyšší kvalitu. ČTK to řekl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Stavba úpravny začala loni v květnu a potrvá do letošního podzimu. Zařízení budou tvořit tři objekty.

„Jednak samotná budova úpravny u lyžařského svahu, dále čerpací stanice surové vody budovaná v areálu staré úpravny a jímací objekt,“ uvedl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík.

Nové technologické zařízení úpravny, které bude sloužit k zachycení plovoucích nečistot, není podle Knota možné vzhledem k riziku poničení umístit do volné krajiny. Město proto zvolilo řešení v podobě nástavby nad současným jímacím objektem. Součástí zařízení bude také kontejner na shrabky, který vyžaduje pravidelné vyvážení. „Z toho důvodu bude v rámci stavby upravena cyklostezka vedoucí kolem jímacího objektu, která se tak stane jeho obslužnou komunikací,“ řekl místostarosta.

Doplnil, že úpravna bude fungovat v souladu s filozofií města, které preferuje chytré technologie. „Systém bude napojen na vizualizaci a dále propojen v rámci koncepce Smart Písek s matematickým modelem vodárenské sítě, což v reálu znamená především významnou úsporu vody,“ řekl Knot.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace