Ochlaďme města, využívejme odpad, hledejme chytrá řešení

23. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

průmyslová ekologie konference Šetrné budovy 2014

Mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 se blíží. Připomíná to partnerský portál prumyslovaekologie.cz s tím, že již 14. listopadu bude řada odborníků v čele s vizionářem a vesmírným architektem Ondřejem Doulem diskutovat o palčivých otázkách dnešní doby na nejprestižnější tuzemské oborové akci letošního roku.

Konference Šetrné budovy 2017, jejímž generálním partnerem je společnost Skanska, bude hledat odpovědi na řadu problémů dnešní doby. Jedním z dnes velmi aktuálních témat je hospodaření s vodou. „Poušť se v České republice šíří rychlostí až 10 ha denně. Kvůli vznikající zástavbě výrobních hal a skladů na periferiích měst dochází k ukrajování vegetace místní krajiny a zanikají tak přirozené absorpční plochy,“ uvádí Libor Musil, držitel Ceny Josefa Vavrouška za výjimečný ekologický počin a majitel firmy LIKO-S. Z hlediska udržitelného rozvoje je podstatná i další otázka – jak nakládat s odpady a dále je využívat. Zásadní v tomto ohledu je změna myšlení a schopnost začít vnímat odpady nikoli jako materiály, kterých se potřebujeme zbavit, ale jako důležité zdroje.

Video s vizionářem a vesmírným architektem Ondřejem Doulem jako pozvánka na konferenci zde., podrobný program najdete zde a seznam řečníků zde.

Zdroj a foto: www.prumyslovaekologie.cz

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace