Nepřehlédněte: Vychází číslo 2/2018 časopisu Sovak

17. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Obálka časopis Sovak 2 - 2018

Na obálce čísla 2/2018 časopisu Sovak je představen interiér dříku vodojemu v Hradci Králové- Třebši s výstupním schodištěm. O náplni aktuálního čísla časopisu informovala Ivana Jungová z kanceláře Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR).

Věžovému vodojemu na Novém Hradci Králové, který byl prohlášen za kulturní památku, je věnován i úvodní článek od Ing. Pavla Loskota ze společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a. s. V rozhovoru vyzpovídal šéfredaktor časopisu Mgr. Jiří Hruška primátora statutárního města Ostrava Ing. Tomáše Macuru, MBA, mimo jiné i na téma sdílení řízení vodárenských služeb municipalitou a profesionálním partnerem, chystaných investic do obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury, či revitalizace industriálních památek.

Na aktuální téma GDPR připravila právní komise SOVAK ČR sérii článků a první z nich zabývající se zejména představením hlavních změn, které nařízení GDPR přináší, vychází právě v tomto čísle. S metodikami energetického hodnocení čistíren odpadních vod seznámí čtenáře Ing. Miroslav Kos, CSc., MBA. Na problematiku provozu čistíren odpadních vod se zaměřil článek Energetická optimalizace a automatizace technologického provozu ČOV.

Přehledový článek o nových normách pro analýzu vody zpracovaných v roce 2017 připravila předsedkyně odborné komise SOVAK ČR pro technickou normalizaci Ing. Lenka Fremrová. V čísle naleznete i pravidelnou rubriku Z regionů, do níž zařadíme rádi zprávu i z vaší společnosti, napište nám na e-mailové adresy redakce@sovak.cz a jungova@sovak.cz. Co vše číslo 2/2018 časopisu Sovak přináší, můžete zjistit z jeho Obsahu http://www.sovak.cz/stranka/obsahy-aktualniho-rocniku.

Zdroj: www.sovak.cz, náhled obálky SOVAK ČR

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace