V Modré proběhne na Štěpána plavání s rybami

22. prosince 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

sumec

Strávit netradičně druhý svátek vánoční se nabízí v Živé vodě na Modré. Píše o tom Slovácký deník, který zve zájemce na Štěpána mezi desátou až šestnáctou hodinou do tamní expoziční budovy, kde se bude konat akce s názvem Štěpán na ledě i pod ledem.

Z osm metrů dlouhého, tři metry širokého i vysokého proskleného vnitrorybničního tunelu obklopeného 850 krychlovými metry vody mohou příchozí sledovat „tanec i laskání“ potápěče Vladimíra Přibyla s rybami. „Třeba s vyzami velkými, sumečkem albínem, jesetery a legendárním kaprem, který se jmenuje Jonáš. Váží 25 kilogramů, měří 113 centimetrů a byl letos na podzim přivezen na Živou vodu z Pohořelic,“ uvedla Veronika Mergentalová, pracovnice biocentra.

Díky Lesům České republiky se už před zraky diváků neukryje ani sumec. Prosincová průhlednost vody se totiž pohybuje mezi 6–8 metry, což se doposud v tříleté historii Živé vody nepodařilo. „Za zvýšení čistoty vody vděčíme finančnímu daru ve výši 50 tisíc korun od Lesů České republiky, které přispěly na zakoupení speciálního přístroje na dočišťování vody,“ radoval se starosta Modré Miroslav Kovářík.

Zdroj: Slovácký deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství