Ministr Brabec se i letos účastní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko“

24. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

cedule Musíme to uklidit

Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec v úterý 28. března zahájí tiskovou konferenci k celorepublikové úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, kterou společně pořádají spolek Ekosmák a Český svaz ochránců přírody.

Tisková konference se uskuteční, jak dnes informovala mluvčí ministerstva Petra Roubíčková, v úterý 28. 3. 2017 od 10.00 hodin v budově MŽP, Vršovická 65, Praha 10 (místnost 900 v přízemí). Pořadatelé během ní krátce shrnou výsledky loňského ročníku, zhodnotí stav přípravy letošního ročníku, jehož hlavní úklidová akce startuje v sobotu 8. dubna. Dále představí novou publikaci pro školy „Staňme se změnou“ a zajímavosti z přípravy letošních úklidů, které proběhnou i na českých řekách, v brněnském podzemí nebo za účasti odsouzených z Vazební věznice v Ostravě.

Rezort životního prostředí akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ dlouhodobě  podporuje. Ministr Brabec se jí osobně pravidelně účastní, připojují se k ní i rezortní organizace MŽP. Např. Krkonošský národní park se k ní přidá 22. dubna vycházkou spojenou s očistou turistických tras nazvanou Čisté Krkonoše.  Letos celý projekt s pozitivním dopadem na životní prostředí i environmentální osvětu – „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ – získal finanční podporu z prostředků Národního programu Životní prostředí.

„Oceňuji, jak se tato akce každým rokem rozšiřuje a zapojuje se do ní víc a víc lidí. Loni se úklidů skládek účastnilo přes 86 tisíc lidí po celé zemi. Takovéto projekty napomáhají šířit potřebnou osvětu, pocit odpovědnosti k přírodě i k našemu nejbližšímu okolí, motivují veřejnost, aby změnila přístup k černým skládkám a nakládání s odpadem, proto jej ministerstvo každoročně zaštiťuje. Letos je naší společnou metou 100 tisíc dobrovolníků, takže zvu všechny,“ říká ministr Brabec.

Naše voda, ilustrační foto Ekosmák

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství