Město Nové Strašecí chybovalo v zakázce na dostavbu kanalizace

14. února 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

přípojka

Město Nové Strašecí chybovalo v zakázce na dostavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. S vítězem tendru nesmí uzavřít smlouvu. Rozhodl tak Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), zároveň celou zakázku zrušil, zjistila ČTK z jeho internetových stránek. Rozhodnutí je pravomocné.

Podle úřadu město Nové Strašecí nestanovilo zadávací podmínky v podrobnostech nezbytných pro účast firem v zadávacím řízení. Hmotnost některých výrobků, například ponorného čerpadla, radnice stanovila rozdílně v technické zprávě a v soupisu prací. „Tím se postup zadavatele stal nečitelným, neboť v zadávací dokumentaci není jednoznačně určeno, zda zadavatel požaduje zařízení o určité konkrétní hmotnosti či zda připouští i určitou odchylku od určité konkrétní hmotnosti,“ uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

V zakázce úřad našel i další chyby. Město musí zaplatit náklady řízení u ÚOHS ve výši 30.000 korun. Zakázku nyní musí vypsat znovu a zpřesnit její zadání.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace